Jenom bod od zemědělců

Benešov - Ve středu zajel tým SK Benešov dobýt body v Brozanech. Brozany nad Ohří leží v zemědělské oblasti Zahrady Čech. Nejvíce to bylo znát dvěma věcmi. Bezkonkurečně nejlepší občerstvení z celé ČFL a současně zápach hnoje a siláže z nedaleké farmy. Benešovští si ze zápasu odvezli zase bod po další prohře na penalty.

21.9.2018

Luboš Balata dal jediný gól Benešova v Brozanech.Foto: SK Benešov

Tým soupeře je vedený známou dvojicí – hlavního trenéra Jiřího Němce netřeba představovat, asistentem je pak zejména v Benešově známý Tibor Mičinec,který hrál ligu kromě Bohemians i za Benešov v době pana Švarce.

Benešov začal dobře a po počátečním oťukávání získal převahu. V 8. minutě Turek vybojoval míč, z protiútoku minul polovysoký centr agilní Tichý. Hned nato po chybném rozehrání Engelmanna málem skóroval Tichý. Pak už přišla benešovská chvíle. Vrňák uvolnil Turka, jeho míč skvěle dopíchl L. Balata a bylo to 0:1 pro SK Benešov.

Ve 14. minutě sebral míč šikovnému Chukwumovi Zákostelský. Následně po signálu z rohu přestřelil Engelmann. Následně zahrozili domácí, Benda po přímém kopu hlavičkoval nad. Vzápětí byl roh na druhé straně, Vosáhlo s Engelmannem se nebáli zopakovat stejný signál, ale Engelmann opět přestřelil a po chvilce jeho další tvrdou ránu lapil Lipš.

V těchto chvílích bylo na hřišti jen jednou mužstvo – Benešov. Jenže přišel blesk z čistého nebe. Brokeš před vápnem namazal Chukwumovi a ten umístil míč přesně k levé tyči - 1:1. V tu chvíli nikdo nečekal, že do konce zápasu již další gól nepadne.

Ve 33.minutě L. Balata ideálně uvolnil Švantnera, jehož střelu na poslední chvíli zneškodnil gólman. Před poločasemí se ocitl po vzdušném souboji metr od brány Benda, ale jeho slabou hlavičku Tetour v klidu kryl. Pak Chukwuma poslal nenápadný šourák, který skončil těsně vedle Tetourovy brány. Minutu před koncem Engelmannův přímý kop zlikvidoval Lipš a v poslední minutě ještě jednou mohl skórovat opět Chukwuma.

Domácí ve snaze vyrovnat hru vystřídali do druhé půle oba krajní obránce. Přesto Benešov začal útočněji. Zejména Turek a Engelmann jakoby ožili. Přesto první šance měli domácí. Stehlík hlavičkoval nad a Benda také. V 58.minutě hasil nebezpečí Tetour rychlým vyběhnutím a hlavičkou venku z vápna. Míč však zachytil u čáry Šollar a jeho pohotová střela těsně minula prázdnou branku…

Unaveného Chukwumu vystřídal čerstvý mladík Vlček a hned se uvedl pěknou střelou zdálky, která minula těsně tyčku. V 69.min. jedovatá tečovaná střela Tichého skončila nad Tetourovou brankou. V 72. minutě Tichému utekl Čapek, domácí záložník zatáhl za záchrannou brzdu a faulem zezadu jej zastavil. Následovala pro něj zasloužená druhá žlutá karta a tudíž i červená.

Než si Benešov uvědomil, že má jít na zteč, udeřil málem na druhé straně Šollar.

V 78.minutě by Benešov blízko gólu: krásný průnik Vosáhla zakončil L. Balata, jeho čistá šance skončila ztečováním míče na roh.

Obě strany pak ještě hrozily a hlavně střídající V. Balat, který těsně před koncem donutil k výbornému zákroku Lipše.

Následovaly penalty… Ve druhé sérii nedal domácí Vlček a pro Benešov svitla naděje, jenže Vosáhlo ve třetí sérii brankáře neprostřelil. Pak všichni dávali branky až do 7.série. Za Benešov byli úspěšní i mladíci Filip a Srb. V sedmé sérii domácí kapitán Cibulka proměnil, ale V. Balata trefil tyč… A tak si odvezl Benešov ze slibně se rozvíjejícího zápasu jen jediný bod…

Benešovský kapitán Martin Turek zápas zhodnotil takto : Chtěli jsme konečně bodovat, přijeli jsme si minimálně pro 2 body. Prvních 25 minut bylo jednoznačně našich. Bohužel po naší převaze přišla chyba a dostali jsme zbytečný gól. Posledních patnáct minut prvního poločasu byl náš výkon matný. ve druhé části jsme do toho šli naplno, ale nedokázali jsme bohužel dát gól. I když domácí dohrávali v deseti, nedokázali jsme je pak přehrát," řekl Turek.

Domácí trenér Jiří Němec dodržel bobříka mlčení, a tak nám odpověděl vedoucí týmu Jan Kudlička: "Ve hře byla remíza zasloužená, pak přišlo přísnější vyloučení. V deseti jsme to ubojovali. Celkově jsme v sezóně zatím nepodávali dobré výkony, nedaří se nám a náš kádr je slabší, než dříve. Bojíme se sestupu do divize, ale to je také soutěž," mínil.

Brozany - Benešov 2:1 pk (1:1). Branky: Chukwuma – L. Balata. Rozhodčí: Mudra - Pastyřík, Duda. ŽK : Tichý, Chukwuma, Cibulka,Studecký (vš. Benešov). ČK : Tichý (72.). Diváků: 120.

Brozany: Lipš – Mešič (46.Stehlík), Cibulka, Šimral , Freitas (46.Farkaš) – Tichý, Michalec (80.Eliáš), Studecký, Šollar – Chukwuma (66. Vlček), Benda.

Benešov: Tetour – Vrňák, Pedro, Zákostelský, Vosáhlo – Turek (85. V. Balata), Engelmann (90.Suk), Čapek, Brokeš (71. Filip), L. Balata - Švantner.

Vojtěch ENGELMANN ST.

Autor: Redakce

21.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha jeřábů 120 Kč Obsluha jeřábů, zdvihacích a podobných manipulačních zařízení jeřábník vazač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Čerčany, vazačské nebo jeřábnické oprávnění výhodou., ŽIVOTOPISY ZASÍLEJTE NA UVEDENÝ EMAIL.. Pracoviště: Žpsv a.s., Za tratí, č.p. 369, 257 22 Čerčany. Informace: Boušová, +420 317 477 100. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 20 000 Kč Pomocní kuchaři Pomocný kuchař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště Votice- Amerika, Starý svět , První kontakt osobně nebo telefonicky 8-15 hodin.. Pracoviště: Ing. kateřina hajičová - amerika, 259 01 Votice. Informace: Michalela Křížová, +420 720 596 565. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 28 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Strojník kolového nakladače nebo pásového rypadla. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: kamenolom Mrač, Požadujeme:- vyučen - řidičský průkaz sk.C- průkaz strojníka - manuální zručnost, pečlivost k svěřenému stroji- kolektivní práce.Náplň práce:-obsluha kolového nakladače, obsluha pásového bagru. Dovolená navíc, stravenky. Nabízíme stabilní práci u silné firmy na stálém pracovišti v přátelském pracovním prostředí.Životopisy zasílejte na email jaroslava.necasova@mineral.eu. Pracoviště: Kamenolomy čr s.r.o. kamenolom mrač, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Marek Peter, +420 724 003 439. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař / kuchařka v podnikové jídelně. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledáme kuchaře/ku do podnikové jídelny. Podmínkou vzdělání v oboru, zdravotní průkaz. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení,25 dní dovolené + 2 dny zdravotního volna, penzijní připojištění po odpracovaném 1 roce práce, zvýhodněné podnikové jesle, zvýhodněné jazykové kurzy, další zaměstnanecké benefity. Kontaktovat můžete přímo vedoucí provozu paní Jarmilu Turkovou, 317 756 430. Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554.

Hokejisté Poděbrad si pořádně zastříleli, Kralupům doma nasázeli třináct gólů
69

Čáslav nedohrála, přesto je dál suverénní

2

Vlašimská rezerva je po vítězství v čele tabulky

Vlašimská mládež v Poličce uspěla

Polička - První říjnový víkend byl zahájen nový ročník šachové Extraligy mládeže. Vlašimské družstvo zajíždělo na úvodní sraz celé východní skupiny do Poličky, kde ho čekaly hned čtyři souboje se zástupci Moravskoslezského kraje. Ke všem zápasům nastoupila Vlašim v sestavě: Jakub Voříšek, Jakub Vojta, Filip Šolc, Vojtěch Dudek, Kryštof Křížek a Kamila Steinová.

Paralympik Jiří Ježek si zatrénoval s dětmi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jeden tisíc tři sta škol, desetitisíce žáků z celé České republiky. Tak velký je zájem o Olympijský trénink s hvězdou, což je akce z projektu Sazka Olympijský víceboj. Ve čtvrtek se hvězda objevila v Kutné Hoře, úspěšný paralympijský cyklista Jiří Ježek navštívil zdejší základní školu v Jiráskových sadech.

Cipra si nezahraje osm měsíců, Libušín zaplatí padesát tisíc!

Střední Čechy – Nejočekávanější kauzou čtvrtečního zasedání disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu byl prohřešek brankáře Baníku Libušín Petra Cipry, který v sobotním zápase krajského přeboru Libušín – Poříčany napadl fyzicky rozhodčího Hrona. Hráč nakonec vyvázl s osmiměsíčním trestem, zatímco klub dostal vysokou pokutu 50 tisíc korun.