Domácí stoper Tůma trefil v úvodu zdálky břevno a jeho tým si zřejmě myslel, že odhalil slabost benešovského brankáře Tetoura. A tak to Krlička vyzkoušel podruhé, Tetour ale vytěsnil na břevno. Pak již přišly první penalty zápasu. Ve 25.minutě po souboji Pedra a domácího Geňa pískal sudí první, Tetour ji postiženému lapil, ale při dorážce ho fauloval – znovu penalta! Geňo Tetoura při dorážce zranil, ale benešovský gólman naskočil po ošetření a vytáhl i druhou penaltu! Jenže nadšení rychle splasklo, následný roh už právě Geňo nádherně umístil k tyči – 1:0.

Roh ovšem přinesl i branku pro Benešov. Engelmann našel na vápně Čapka a ten jedovatou střelou vyrovnal (33.). Ve 38. minutě už hosté vedli, kdy po akci Hampla skóroval bez přípravy Engelmann.

Švantner pak tutovku nedal a ve druhé části se rychleji probudili domácí. V 54. minutě se srazili Pedro s Tetourem, míč minuli a domácí muž zápasu Tůma byl na správném místě – 2:2. Hosté odpověděli náporem, který skončil sraženou střelou Hampla. Dalších deset minut zase patřilo domácím. Nádhernou hlavičku Krličky do sítě zastavil praporek pomezního, pěknou střelu Tůmy zachytil akrobaticky Tetour. V 75.minutě zlikvidoval i šanci Manduly.

Benešov poslal do hry Turka a opět získal převahu. Přesto mohlo být deset minut před koncem rozhodnuto, když po kombinaci zakončil Tůma a Vary vedly 3:2.

Kdyby nepovedený Staňkův centr neskončil na břevně, ale v síti, bylo by vše jasné. Ale Benešov vstal z mrtvých!

Poslal dopředu Zákostelského a hrál vabank. Vše rozhodl svými průniky po levém křídle Hampl. V 87. minutě ho srazil Krlička, míč si na penaltový puntík postavil Vrňák a vyrovnal.

Domácí mleli z posledního a Hampl jim podruhé předvedl tutéž akci, v minutě 90+1 ho fauloval na tomtéž místě Tůma. Penalta a Vrňák chladnokrevně změnil místo a kopl míč jinam – 3:4 pro hosty!

Vítězství Benešova bylo šťastné, ale přece jen zasloužené. Domácí Ludvík Tůma ještě nikdy dva góly v ČFL nedal. „První byl vlastně šťastný, když ke mně míč spadl. Ale druhý jsem si vypracoval a dobře jsem to umístil do volného místa. K penaltám na konci zápasu můžu říct, že při první podle Krly (Krličky) on nefauloval, druhou penaltu jsem já hloupě fauloval,“ sympaticky přiznal.

Střelec penalt Zdeněk Vrňák řekl, že Benešov hrál do prvního gólu špatně. „Pak jsme se zvedli a zaslouženě otočili výsledek na 2:1. Následně jsme hráli zase špatně a opět nás probudily góly domácích. Ale závěr patřil nám. Na penalty jsem si věřil a zatím mi jdou,“ usmál se.

Karlovy Vary - Benešov 3:4 (1:2)

Branky: 28. Geňo, 56. Tůma, 80. Tůma – 33. Čapek, 37. Engelmann, 89. Vrňák (pen.), 90+1. Vrňák (pen.). Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Košan. ŽK: Laštovka, 25. Pedro, 65. Engelmann. Diváků: 170.
Benešov: Tetour – Filip, Pedro, Engelmann (90+3 V. Balata), Čapek, Švantner, Laštovka (81. Zákostelský), Hampl, Vrňák, Srb (74. Turek), Brokeš (84. L. Balata).

Vojtěch ENGELMANN ST.