I když chvíli se k němu schylovalo. Ve třetím kole českého poháru proti velkému favoritovi, prvoligovému Slovácku, se svého sok nezalekli. A ve 35. minutě šli dokonce zásluhou Vojtěcha Enegelmanna do vedení. Stalo se tak po ostře rozehraném rohovém kopu. Domácím však vedení nad favoritem do přestávky nevydrželo. Největší hvězda soupeře, ex-plzeňský Milan Petržela, který se na hřiště dostal těsně před první inkasovanou brankou, totiž ve 41. minutě vyrovnal na 1:1. Sám Petržela zřejmě ani nestřílel, ale jeho nepovedený centr skončil až za zády překvapeného brankáře Tetoura.

Úvod druhého poločasu ale patřil tentokrát hostům z jihu Moravy. Ti z velkého tlaku vytěžili vedoucí branku. Reinberk našel svou přesnou přihrávkou Kalabišku, který v 52. minutě poslal hosty poprvé v zápase do vedení. Ještě hůře pro domácí mohlo být v 73. minutě. Po faulu Engelmanna nařídil sudí Orel penaltu pro hosty. Jenže tu Tetour hostujícímu kapitánovi Daníčkovi lapil.

Pohromu tím však posunul pouze o minutu. Z další nebezpečné akce se hosté totiž mohli radovat potřetí, když si míč do vlastní sítě nešťastně srazil Jakub Vosáhlo.

Zápas už se poté spíše dohrával a kosmetickou úpravu skóre měl na kopačce ještě hostující Lukáš Sadílek, ale jeho dělovka skončila pouze na tyči benešovské branky.

Benešov – Slovácko 1:3 (1:1)

Branky: 35. Engelmann – 41. Petržela, 52. Kalabiška, 74. vlastní. Rozhodčí: Orel. ŽK: Turek, Engelmann – 0.Diváci: 500.

Benešov: Tetour – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Urban (31. Azilinon, 73. Brokeš), Turek, Krasnyanyk (54. Dufek), Vrňák.

Slovácko: Porcal – Hofmann, Vasiljev (37. Petržela), Tischler (46. Havlík), Hellebrand, Zajíc (67. Šašinka), Sadílek, Kalabiška, Reinberk, Krejčí, Daníček.