Domácí hráči se zřejmě spoléhali, že to nějak s Hostouní uhrají, tak jako v minulém zápase, kdy hned zkraje prohrávali 0:2. Prakticky pod kopírákem začali stejně s Hostouní, kterou před zápasem mnohý fanoušek domácích hledal marně na mapě. Malá obec nedaleko Kladna s několika ex-ligisty (Markem, Trappem, Kabelem,Dosoudilem a dalšími zkušenými hráči Laušmanem a Zahranychnym) se přes svůj kádr krčí na dně tabulky.

Již ve druhé minutě se centr Vegrichta nenápadně stočil do branky, ale Tetour byl na místě. Z následujícího rohu Dosoudil hlavičkoval nad. V 11. minutě vytvořili domácí skoro tutovku po ose Engelmann – Urban zakončoval Azilinon, ale hostující gólman Dutka míč ztlumil do rukou. Pohroma se začala blížit v 19. minutě – po autu hostí a chybě Pedra si soupeř přihrál ve vápně a úplně volný Kabele otevřel skóre – 1:0 pro Hostouň.

Hosté si začali věřit a chtěli potvrdit tři body z minulého kola. Nebezpečný Vegricht opět vystrašil Tetoura, který jej znovu vychytal. Pak ještě vypálil zdálky Hovorka a ve 26. minutě po kombinaci před vápnem zakončil bývalý kapitán Baníku Ostrava, nyní Sokola Hostouň, Tomáš Marek přesně a hosté vedli už 2:0.

Pak začal úřadovat nepříjemný bijec Laušman, se kterým domácí obrana vybojovala během zápasu mnohý souboj. Jeho oblouček chytil Tetour. Ve 33. minutě přímý kop Vosáhla chytil Dutka. Ve 38. Urban vypálil zdálky vedle. To už stoper Hostouně Trapp, evidentně zraněný, jenom statoval. Hosté otáleli s jeho vystřídáním a domácí málem skórovali. Ve 39. minutě Vosáhlo z dalšího přímého kopu nastřelil zeď a ve 42. minutě skončil Meszárosův centr nad brankou.

Do druhé části již trenér Ivan Pihávek Trappa vyměnil za mládí Krupičky a trápení Benešovských pokračovalo. Ač trenér Laštovka vystřídal hráče, hra postrádala rychlost a přesnost. Jakmile někdo vybojoval míč, okamžitě nepřesně přihrál.

Hra se odehrávala ve středu pole a to hostům stačilo. V 64. minutě Laušman poslal po přímém kopu z tutovky míč ledabyle vedle. V 67. minutě se hráči na hřišti zhlédli v probíhajícím Mistrovství světa v ragby. Asi 12 hráčů se tlačilo na malém vápně, Hostouňští se snažili míč dorvat do branky, Krupička i zalehl Tetoura, ale branka nepadla. V 70. minutě se řítil Laušman na branku – za cenu faulu a žluté karty zachránil situaci Filip.

V 76. minutě Lohoyda obešel pět hráčů Benešova a vybojoval přímý kop. Ten poslal Laušman opět nad. V 78. minutě přišla ojedinělá šance Benešova, Engelmann poslal do tutovky Zoubka, který si předkopl balón daleko před sebe a nic z toho nebylo. V 82. minutě Laušman opět přestřeluje branku a v 90. minutě ze zoufalého náporu přišel ještě přímý kop pro Vosáhla, ten však napodobil Laušmana a přestřelil.

Benešov – Hostouň 0:2 (0:2)

Branky: 19. Zoubele, 26. Marek. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Benešov: Tetour – Lupač, Pedro, Filip, Vosáhlo – Vrňák (27. Brokeš), Srb (56. Procházka), Urban, Engelmann – Azilinon (62. Zoubek), Meszáros (46. Kransyanyk).

Hostouň: Dutka – Antl (74. Vašák), Trapp (46. Krupička), Dosoudil, Hovorka – Kabele, Marek, Šustr, Kolmistr (72. Lohoyda) – Laušman (87. Baratynskyy), Vegricht (58. Hájek).

VOJTĚCH ENGELMANN ST.