Kouče Rakovníka trápí záda, takže do Benešova nedorazil. Nejraději by tam neposlal ani tým, protože je teprve po třech trénincích a někteří hráči je ani neabsolvovali, protože Šindler s Duchoněm plní studijní povinnosti, na poslední chvíli vypadl nemocný brankář Zach, marodí i Červený a novic Bezdička je po půlročním zranění. „Musíme mu minuty přidávat postupně,“ zdůvodňuje Ben Hassen, jehož tým vedl Jiří Novotný, ale i ten musel na plac jako hráč.

Rakovník zkoušel pár nových fotbalistů, které má na zkoušku. V bráně to byl Američan z Brooklynu Hassan Kamara, na kraji obrany Francouz Dominique Kenny, dále pak mladý irský centrforvard Jake Ellis, či ruský středopolař Jegor Kozyrev. Poprvé hrál také Korejec Hyung Woong Seol a z Vlašimi získaný Sogbo.

Trenér Benešova Vasil Boev, který je s tým v přípravě dál, byl rád, že jeho tým uspěl a konstatoval, že rozdíl ve skóre mohl výt i vyšší. "Zápas splnil očekávání, viděl jsem v akci všechny zdravé hráče. Gólů určitě mohlo být víc. Pro mě je ale důležité, že hráči navázali na tréninky a snažili se plnit to, co jsme si říkali. S prvním přípravným zápasem jsem spokojený," řekl Boev, jenž nedávno vystřídal na lavičce odvolaného Marka Nikla.

Ten postavil do Ivana Žulevič, který poslední roky strávil v bráně Tatranu Rakovník, ale nejprve ho zkoušelo Kladno a nyní je v Benešově.

SK Benešov – SK Rakovník 5:1 (2:1). Branky: Maršoun, Krunert, J. Vosáhlo, Filip, Vrňák (PK) - Nwachukwu.

Benešov: Žulevič – J. Vosáhlo, Filip, Pedro, Dušek, Kulhavý, Sládek, Meszároš, Ziman, Roháč, O. Vosáhlo. Střídali: Vrňák, Brokeš, Maršoun, Krunert.

Rakovník: Kamara – Šindler, Novotný, Duchoň, Kenny – Awono – Kozyrev, Hradecký, Hejda – Nwachukwu, Ellis. Střídali P. Tvrz, Bezdička, Traore, Seol Hyung, Červený, Lachheb, Sogbo.

SK Rakovník (ve žlutém) - Jiskra Domažlice 0:3. Mohamed Ben Hassen, trenér domácích
Rakovník jde novou cestou, ale cizince do útoku si stejně sehnal