V den státního svátku byl k vidění v Benešově pěkný zápas. Počasí, že bys psa ven, natož fotbalového diváka na tribunu, nevyhnal. Tři stupně nad nulou, zataženo, že skoro nebylo vidět, trvalý přísun vody z nebe. Utkání zahájila státní hymna. A po ní a hvizdu hlavního rozhodčího Mudry začali lépe hosté, kteří byli (ač nováčci ČFL) mírnými favority.

Hned v 1. minutě pálil Kalaš zdálky těsně vedle. Ale v 7. minutě zahájil Engelmann festival svých akcí střelou do brankáře Měsíčka. V 15. minutě prošel po křídle a naservíroval míč na zlatém podnose Hamplovi, který poslal míč nad břevno. V 27. minutě Laštovka poslal nádherný centr do vápna, ale Švantner ještě neproměnil. Ale za dvě minuty později krásně prošel s balonem přes dva hráče a zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči – 1:0 pro Benešov.

Před koncem půle přece jenom velvarští zahrozili. V 37. minutě Tetour po rohu zachránil na poslední chvíli, minutu poté Pedro odkopl míč před pronikajícím útočníkem. Pře hvizdem ještě uvolnil Engelmann z rohu Švantnera, který poslal míč těsně vedle.

Druhá část byla ve znamení domácího týmu, který předváděl jednu šanci za druhou. Hosté nebyli schopni dát víc než jednu až dvě přihrávky za sebou a brzo ztráceli balóny. V 50. minutě poslal Engelmann do čisté šance Švantnera, ten trefil Měsíčka v brance Slovanu. V 53. minutě uvolnil Engelmann Čapka, který se opět ve 100% šanci sice dobře otočil s míčem, ale pak jej odevzdal brankáři.

Pravý záložník Benešova si v těchto chvílích dělal na hřišti, co chtěl, obešel, koho na své cestě potkal a ještě stačil udělat asi deset stoprocentních šancí, některé skončily ofsajdem, jiné spálili spoluhráči. Gól však padl bez jeho účasti. V 60. minutě po magistrále Čapek – Brokeš – Srb posledně jmenovaný si ve svých 19ti letech počínal jako mazák a zkušeně zavěsil – 2:0.

V 63. minutě předvedl krásnou akci Pedro, ale spoluhráči jím vypracovaný míč „zadrbali“. V 71. minutě mohl přidat Srb druhý gól, ale míč z jeho kopačky skončil těsně vedle. V 73. minutě střela Engelmanna šla nad, v 77. minutě jeho gólovou přihrávku zachytil brankář. V 78. minutě srazila obrana Velvar pronikajícího Hampla. Míč si na značku pokutového kopu položil Vrňák a s naprostým klidem zvýšil na 3:0.

V 80. minutě domácí faulovali kousek od vápna na levé straně. Vopat nádherně zakroutil míč podél zdi k pravé tyči a snížil na 3:1. Skupina asi třiceti prokřehlých velvarských fandů byla již tak vyděšena z průběhu zápasu, že se ozval potlesk snad jen tří párů rukou… Konečný výsledek jen 3:1 je pro domácí byl pro hosty vysvobozením.

Domácí hrající trenér Josef Laštovka řekl: „Na Velvary jsme byli dobře připraveni, viděl jsem je před utkáním dvakrát. Nehrají tvrdě a snaží se hlavně hrát fotbal, což nám vyhovuje. Podali jsme dobrý výkon a jsem rád, že se daří novým, mladým hráčům, které jsme zabudovali do sestavy. Naše stálé opory je pak podrží a předávají jim své zkušenosti. Zápas se vydařil Vojtovi Engelmannovi.“

Vojtěch Engelmann mladší pak podotkl: “Necítil jsme se až tak dobře, ale zápas nám dost vyšel. Soupeř byl slabší, než jsme čekali.“

Benešov – Velvary 3:1 (1:0)

Branky: 29. Švantner, 59. Srb, 78. Vrňák (PK) - 80. Vopat. Rozhodčí: Mudra. ŽK: Čapek – Polák. Diváků: 150.

Benešov: Tetour – Filip, Laštovka, Pedro, Vrňák – Engelmann(90+1.O.Rataj), Čapek,Brokeš, Srb (89. V. Balata), Hampl (90. Procházka) – Švantner (85. L. Balata).

Velvary: Měsíček – Kovařík, Obrtlík, Ludvík, Šalda – Vopat, Havel, Pavlíček (46. Kafka), Tenkl – Polák (62. Doležal), Kalaš.

Vojtěch Engelmann st.