BENEŠOV – DOMAŽLICE 2:1 (0:0)

Potomci následníka trůnu Ferdinanda d´Este porazili potomky Jana Koziny, i když to dalo fušku.

První šanci měli hosté, střelu Kadára vytěsnil Tetour na roh. Pak již přišla převaha domácích. V 5. minutě Turek vyzkoušel gólmana Domažlic. Následoval přímý kop Vosáhla a po nenápadném protiútoku přišla gólovka hostí – Kropáček nastřelil připraveného Tetoura.

V 18.minutě se nádherně uvolnil Srb, ale uspěl jen částečně, míč se otřel o tyč a branka z toho nebyla… Kapitán hostí Mužík pak opět prověřil Tetoura, ale ránu k tyči domácí brankář vytáhl mimo branku.

Ve 26.minutě vypálil Engelmann, ale Švihořík míč ztlumil ve své náruči. Po chvíli Vosáhlo vystihl špatnou rozehrávku hostí, dal Engelmannovi, který poslal Srba do šance. Domácí mladík se nestačil dobře postavit a v poloskluzu poslal míč vedle branky zkopnělého Švihoříka.

Dalších 15 minut měl sice Benešov převahu, ale planou. V poslední minutě mohl překvapit Ruml, jenže ani on nenašel cestu mezi tyče.

Druhá část patřila domácím, kteří soupeře přehrávali dobrou kombinací i fyzickou převahou. V 55. minutě sice Uzlík naštěstí trefil Tetoura, ale od této chvíle se hosté na delší dobu odmlčeli.

Vzápětí kopal přímý kop Vosáhlo a napálil ho tak dobře i šťastně, že s tečí míč skončil na opačné straně branky, než čekal Švihořík – 1:0 pro Benešov.

Dál se hrálo v tempu a hlavně před bránou hostů. V 58. minutě poslal do pěkné příležitosti Turek Filipa, ale ten o míč před brankou přišel. Poté se ocitl na malém vápně sám domažlický Kropáček, ale hlavou zamířil kamsi do vesmíru. Turek v 66. minutě použil svoji slabší levačku, přesto měl hostující gólman plné nohy i ruce práce, aby míč vytáhl mimo branku.

Čtvrt hodiny před koncem se hosté nečekaně dostali před branku, míč napálili na břevno a odražený míč dorazil hlavou do sítě Bauer – 1:1. O pár desítek diváků na stadionu se pokoušel infarkt. Domácí si však věřili. Netrvalo ani minutu, přišel závar před domažlickou brankou, míč Benešovští dotlačili tvrdě přes gólmana do sítě, ale rozhodčí viděli faul a branku neuznali.

V 82. minutě centr Engelmanna dotlačoval do branky Turek, Švihořík vytáhl na roh a z něj přišla další šance Turka.

V 85.minutě se rozhodlo. Po křídle pláchl Zoubek, brankář vyběhl, zarazil se na půl cesty, Zoubek toho využil a poslal míč nabíhajícímu Krasnyanykovi, který zakončil přesně – 2:1. Tohle střídání vyšlo trenérovi Laštovkovi dokonale…

Hosté se probudili a snažili se vyrovnat. V 86. minutě Tetour zachránil na čáře… Hned poté mohl skórovat Mužík, Tetour byl však opět na místě. Minutu před koncem přihrával Engelmann a také střídajícímu Procházkovi a ten vystřelil vedle.

Pak už přišel závěrečný hvizd a po něm vítězný tanec domácích. Zasloužená výhra se nakonec zrodila těžce, ale tři body jsou doma.

Branky: Vosáhlo (56.), Krasnyanyk (85.) – Bauer (76.). ŽK : 0 – Uzlík, Bauer. Sudí : Pilný. Diváků: 65.

Benešov: Tetour – Lupač, Pedro, Ježdík, Vosáhlo – Srb (82. Krasnyanyk), Brokeš (69. Procházka), Vrňák – Filip (77. Zoubek), Turek (89. A. Lauricella), Engelmann (90. Dufek).

Domažlice: Švihořík – Kadar (78. Kraml), Bauer, Matas, Mlynařík – Uzlík (69. Teršl), Došlý (56. Brabec), Mužík – Ruml, Kropáček (67. Pavlík), Dvořák.

Vojtěch ENGELMANN ST.