Benešov vstoupil do utkání parádně a už ve třetí minutě mu zařídil vedení unikající Dušek. Pro oslabený domácí celek, který musel kvůli několika zraněním, nemocem či koronaviru hrát v kombinované sestavě, se jednalo o výborné povzbuzení morálky. Jinak první půle nepřinesla žádný extra fotbal bez šancí a se hrou ve středu pole.

Po změně stran se hra obou celků zvedla. Začátek druhé půle patřil hostům, kteří se dostávali do hry a z toho plynula jejich převaha. Hned zkraje poločasu po rohu gólman zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Tomla. Hned z protiútoku ale hosty podržel gólman Šmíd. Nazarenko pak z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil bránu. Východočeši, kteří do Benešova přijeli i se sedmi hráči širšího prvoligového týmu, srovnali až v 79. minutě, kdy se o vyrovnání postaral Toml.

„Zápas rozhodla neproměněná šance na 2:0 a vyloučení našeho hráče. Pardubice srovnaly na 1:1 ze standardky dvakrát tečovanou střelou. Bod je málo. Jedeme pořád ve stejných stopách,“ hlesl domácí kouč Vasil Boev. Těsně před vyrovnáním se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Kulhavý, který odkopl míč po faulu a rozhodčí ho za jeho čin poslal do šatny.

Utkání tak nakonec skončilo remízou. Ačkoliv se Benešovští zbavili hrozivé nuly na kontě, tak určitě chtěli víc než jeden. „Měli jsme mít minimálně sedm, osm bodů, ale máme pouze jeden. Po zápase jsem říkal hráčům, že odvedli skvělý výkon. Prohráli jsme naší hloupostí, nikoliv vyloučením,“ uzavřel Boev.

Benešov – Pardubice B 1:1

Branky: 3. Dušek - 79. Toml. ČK: 1:0 (76. Kulhavý). ŽK: 2:3. Rozhodčí: Lovětínský - Kotalík, Vnuk. Diváci: 140.

Benešov: Diviš – J. Vosáhlo, Kulhavý, Sládek, Dušek (74. Stejskal), Radimský, Roháč, O. Vosáhlo (62. Konopásek), Nazarenko (84. Jacobovici), Kubiš, Krunert.