První šance zápasu již skončila gólem. Po akci Hampla trefil Azilinon břevno, odražený míč získal za vápnem Engelmann, důrazně prošel do pokutového území a z hranice penalty zamířil přesně k pravé tyči. 10.minuta - 0:1. Náskok nevydržel dlouho. V 16.minutě neméně dobře prošel přes tři hráče Benešova Bulíř a na hranici vápna byl sražen. Sudí nekompromisně ukázal na penaltový bod. Míč si postavil Hanuš a srovnal na 1:1.

Benešov ale hned získal vedení zpět. V 18.minutě po akci Engelmanna pěkně pronikal Lauricella, byl zastaven opět nedovoleně a v pokutovém území. Střelu Vrňáka sice gólman částečně zpacifikoval, ale míč skončil v síti a Benešov znova vedl – 1:2.

Ze hry za domácí poprvé vystřelil špílmachr Verner ve 22.minutě, ale zařízení netrefil. Ve 36.minutě Brokeš zastavil akci soupeře, uvolnil Hampla, jehož střelu srazil domácí brankář Ordelt. Ve 40.minutě domácí opět špatně rozehráli, Lauricella ideálně uvolnil Engelmanna, který ze stejného místa jako při prvním gólu trefil opět místo u pravé tyče a zvýšil na 1:3. První poločas byl pro hosty skoro poločasem snů. Ze čtyřech příležitostí dal tři branky…

Trenér domácích Zdeněk Hašek musel o poločase domácím silně promluvit do duše, ale příliš to nepomohlo. Respektive asi na pět minut. Ve 48. minutě vystřelil Verner nad. A v 50.minutě volný Marek Novák prostřelil Rotbauera, který nezasáhl příliš jistě, a snížil na 2:3. To však bylo labutí písní Litoměřicka. Kromě této krátké chvíle bylo město Litoměřice pro Benešov zahradou Čech, a to úrodnou.

V 56. minutě zatočil skvěle roh Vosáhlo, Hampl stejně dobře zakončil, ale výborně zasáhl Ordelt a vyrazil na roh. V 58. prošel Dolejší, ale Brokeš vykopl míč od brankové čáry. V 74.minutě prošel Engelmann středem, vpravo měl výborně postaveného Zoubka, jenže přihrál doleva schovanému Turkovi, který prošel po křídle a načechral výborný centr do vápna, kam si mezi 3 obránce soupeře naběhl Engelmann a hlavou zamířil kam jinam, než k tyči – 2:4. Hattrick jako vyšitý.

V 77. minutě prošel pěkně Hampl, nicméně obrana míč srazila na roh. V 86. unikl Zoubek, ale volného Turka ve vápně nenašel. Dvě minuty před koncem další akce dvojice Turek-Engelmann skončila zakončením Vosáhla, jehož jedovka jen těsně minula branku. Domácí měli možná snahu vyrovnat, ale jediná střela za posledních 25 minut přišla v 90. minutě, Verner opět mířil nad.

Benešov zaslouženě zvítězil, zarazil nepěknou sérii proher s Litoměřickem a ještě nádavkem přidal hattrick Engelmanna.

Trenér Josef Laštovka byl velmi spokojený a mimo jiné řekl: „Soupeře jsme dobře načetli, připravili jsme na něj dobrou taktiku a tu bezezbytku splnili.“

Vojtěcha Engelmanna jsme se zeptali, jak se mu hrálo a zda se nechtěl ukázat proti svému bývalému trenérovi Haškovi (Kunice, Žižkov): „Dnes mi to dobře sedlo, kluci hráli výborně. Zklamal mně domácí špílmachr Verner, který nebyl moc vidět. Poté, co jsem dal třetí gól ve druhé půli, jsem už byl unavený, ale přesto to tam mohlo ještě jednou spadnout. S trenérem Haškem jsem se pozdravil před zápasem, rád na něj vzpomínám, ale po zápase jsem ho raději neoslovil, protože vím, že porážky hodně těžko snáší.“

Litoměřicko – Benešov 2:4 (1:3)

Branky: 16. Hanuš (PK), 49. Novák - 10., 40. a 74. Engelmann, 19. Vrňák (PK). Rozhodčí: Severýn – Musil, Cichra, Dolejší. ŽK : 0 – Azilinon, Lauricella, O. Rataj. Diváků : 150.

Litoměřicko: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Ippolito (65. Surmaj), Hanuš – Novák, Krištof, Verner – Kodad (65. Štefko), Dolejší, Bulíř (75. Greš).

Benešov: Rotbauer – Filip, Pedro, O.Rataj, Vosáhlo – A. Lauricella (74. Urban), Brokeš, Engelmann, Vrňák (78. Zoubek) – Hampl (81. Sklenička), Azilinon (63. Turek).