Obrana Benešova se špatně zorganizovala a soupeř měl velkou šanci. Tentokrát však nepadl do hostující sítě gól. Hlavička Lněničky ve 4. minutě skončila vedle.

Ve 13. minutě domácí Mufanzwaini po samostatné akci zamířil vedle a chvíli po něm hlavičku Mayera chytil nadvakrát Tetour. První šance hostí přišla až ve 23. minutě – Švantner pěkně uvolnil Turka, ale ten nezakončil přesně. Za minutu Turek prošel přes tři hráče, ale o míč nakonec přišel. Ve 35. minutě po pěkné akci celého útoku hlavičkoval Srb vedle. Ve 38. minutě volný Mayer přestřelil. Hra byla vyrovnaná a připomínala loňský zápas, který v Ústí skončil také 0:0. Domácí hráli svou klasickou nakopávanou, hosté se snažili projít do kuchyně technicky, ale do tutovek se nedostával nikdo. Ve 39.minutě to domácí Mufanwaizani zkusil zdálky, ale Tetour byl na místě. Až ve 43. minutě se ukázal Azilinon, že je také na hřišti, a vystřelil nebezpečně zdálky, míč skončil vedle.

I druhá část hry se podobala té první, pouze s tím rozdílem, že se zvýšila teplota o několik stupňů a hra postupně polevovala. Ve 48. minutě Filip zdálky vystřelil vedle. V 51. se pěkně uvolnil střídající Krátký, ale jeho míč se dokutálel k rohovému praporku… V 54. minutě vyškrábl výtečně Tetour pohotovou hlavičku Langera. Znovu to zkoušel domácí Mayer, ale střela byla zblokována, dorážející Skalický mířil vedle. V 66. minutě po přiťuknutí Turka zaběhl Hampl až na brankovou čáru, odkud se pokusil překvapit domácího brankáře, ale Krátký byl dostatečně dlouhý. V 71. minutě Tetour opět skvělě zasáhl po střele Krátkého. V 73.minutě výborně poslal Švantner do gólové šance Turka. Sudí však zastavil hru a za sprosté slovo, které použil Švantner po kontaktu se soupeřem, mu udělil žlutou kartu a hrálo se proti hostům. V závěru se již projevilo vedro a posledních pár minut se utopilo v mnohá střídání. Za zmínku stačí jen prudký centr Slaniny, který zneškodnil Krátký.

Jelikož žádná branka nepadla, přišly penalty. Všichni stříleli dobře, až ve čtvrté sérii Tetour kryl střelu Langera k tyči. Bohužel následovala slabší střela Urbana a pokračovala se dál. Po pěti kopech to bylo 4:4. V šesté sérii opět Tetour nádherně vychytal kapitána Součka, další pokutový kop uklidil do branky Lauricella a dva body jely do Benešova.

Nejlepší hráč zápasu, gólman Benešova Tetour, zápas zhodnotil: „Zápas byl vyrovnaný, my jsme mohli útočit více, ale sudí nás nepustili do žádné koncovky. Mně se podařilo chytit, co bylo potřeba. Při penaltách jsem si počkal na pohyb soupeře a dvakrát mi to vyšlo.“

Ústí nad Orlicí – Benešov 0:1 pk

Rozhodčí: Martínek. ŽK: 0:1. Diváci: 405.

Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Skalický, Falta, Lněnička , Langer – Mufanzwaini (88. Pinkava), Střelec (44. M.Krátký), Souček – Mayer, Pazdera, Habrman.

Benešov: Tetour – Filip, Pedro, Rataj, Vosáhlo – Srb (74. Slanina), Švantner, Vrňák (86. Urban) – Engelmann (78. Brokeš), Turek (83. M.Lauricella), Azilinon (63. Hampl).

VOJTĚCH ENGELMANN ST.