Hráči benešovského SK tentokrát na body nedosáhli, ač je měli velmi blízko. Přišli tak o umístění v první polovině tabulky. Hned první akce Benešova se podařila. V 5. minutě po akci Srba přihrál Hampl Švantnerovi, který zakončil. Hosté se pokusili srovnat, v 7. minutě Tetour zachránil při šanci a v 8. minutě Koubek trefil z přímého kopu tyč. V 16. minutě pěkně pronikl Hampl, ale jeho centr skrz vápno minuli úplně všichni. Ve 24 .minutě zabránil Tetour skokem na zem příležitosti Živného. Ve 28. minutě promeškal Tetour centr do pokutového území, Živný vrátil vzduchem Labíkovi, který jistě překonal domácího brankáře – 1:1.

Ve 32. minutě pěkně mířil Vosáhlo z přímého kopu, gólman vyrazil, ale ve vzniklém zmatku nikdo nedokázal skórovat. Ve 36. minutě zachytil špatnou rozehrávku hostí Engelmann, přihrál Švantnerovi, který krásně přehodil padajícího brankáře Dundu. Vedení 2:1 do poločasu odpovídalo průběhu zápasu.

Do druhé části poslali hosté tři nové hráče a zejména Bastin byl na hřišti znát. V 50. minutě mohl Švantner znovu skórovat, po spolupráci s Hamplem vystřelil vedle. Také Labík mohl přidat další branku, ale také on netrefil zařízení. V 58. minutě naservíroval Hampl další šanci Švantnerovi, který málem dokončil hattrick – břevno se jen zatřáslo. V 73. minutě po akci Šantner – Engelmann posledně jmenovaný nezakončil. V 75. minutě Pedro zfauloval soupeře, sudí ukázal na značku pokutového kopu – míč si postavil Bastin a vyrovnal na 2:2. Tetour šel k druhé tyči. Za dvě minuty později vystřelil Azilinon, ale míč se stěží doplazil do náruče Dundy. V 78. minutě vypadl Dundovi lehký centr z ruky, Engelmann, který byl blízko, bohužel z první přestřelil. Převýšov, který většinu zápasu bránil, se najednou probudil. Obránci si nějak nevšimli, že se útočí. V 82. minutě nikým neobsazený Bastin vystřelil nad. Za další dvě minuty již Bastin našel Hynka, a ten se nezmýlil – 2:3 pro hosty, i u této branky neměl čisté svědomí jinak jistý Dominik Pedro. Benešov se vzmohl k náporu, vybojoval šanci Hampla v 87. minutě a v nastavení třikrát míč poskakoval několik centimetrů od čáry, když opět chyboval Dunda, ale štěstí bylo na straně hostí.

S mužstvem se loučil Patrik Švantner, který se angažmá zakončil dvěma brankami a nebyl daleko od hattricku: „V zápase se nám dařilo a měli jsme smůlu, když jsme nezvládli závěr. Naše mužstvo bylo dobře poskládané trenérem Laštovkou a rád budu vzpomínat. Teď rovnou nastupuji do přípravy v Hradci Králové a doufám, že se chytím.“

Trenér Laštovka byl zklamán průběhem zápasu, přesto konec sezóny zhodnotil optimisticky: „Přes dnešní nepovedený závěr jsme s mužstvem spokojen. Hráči podávali většinou slušné výkony, dobře se ukazovali v průběhu celé sezóny. Kostra mužstva je dobře postavena, musíme počítat s odchody dobrých hráčů do vyšších soutěží a o tom to je. Mužstvo ČFL by mělo vychovávat dobré hráče pro vyšší soutěže a my jsme letos poslali nahoru dva.“

Benešov – Převýšov 2:3 (2:1)

Branky: 4. a 36. Švantner – 26. Labík, 75. Bastin, 84. Hynek. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Benešov: Tetour – Vrňák (67. Urban), Filip, Pedro, Vosáhlo (86. Rataj) – Hampl, Engelmann, Brokeš , Srb (62. A. Lauricella), Zoubek (62. Azilinon) – Švantner.

VOJTĚCH ENGELMANN ST.