Domácím k němu pomohly především dvě věci – vyloučení hostujícího Kabeleho, který už během prvního poločasu uviděl červenou kartu za ostrý faul na Vosáhla, a pak ještě standardní situace, konkrétně rohové kopy.

Potvrdila se tak slova benešovského trenéra, který po zápase na Kladně sliboval, že právě na standardkách v předzápasovém týdnu s mužstvem zapracuje, protože tam mělo značné rezervy. A zapracoval zjevně opravdu poctivě. „Sedli jsme si se staršíma klukama a řekli si, že zaprvé nechceme inkasovat jako na Kladně, kde jsme si tím zápas zkomplikovali, naopak bychom rádi těchto situací využili ve svůj prospěch, což se nakonec podařilo, za což jsme rádi,“ pochvaloval si Laštovka.

První branku sice na konci úvodní desetiminutovky obstaral Srb šťastným zakončením kombinační akce. Zbylým třem brankám, které padly po přestávce, ale pokaždé předcházel rohový kop.

V prvním případě ho rozehrával Vosáhlo, v další se role exekutora ujal Mario Lička, jehož angažování se zatím Benešovu opravdu vyplácí.

„Jsme rádi, že se nám povedlo přivést do Benešova takového hráče s reprezentačními zkušenostmi. Věříme, že nám pomůže nejen na hřišti, ale i v kabině. A že našim mladým hráčům předá své cenné zkušenosti,“ uvedl na adresu ostříleného záložníka Josef Laštovka.

Lička tak dvěma asistencemi navázal na gól proti Kladnu. Zároveň slavil vítězství i při svém druhém startu v novém působišti. Tohle bylo o to pikantnější, že právě v Hostouni minulou sezonu působil – odehrál ale v jejím dresu jen jeden zápas.

Na druhé straně se naopak nepovedl návrat do známého prostředí brankáři Hostouně Davidu Tetourovi, který zase dlouhé roky hájil barvy Benešova. Podobně nevyšla soutěžní premiéra v roli hlavního trenéra hostujícímu Dominiku Rodingerovi, který v týdnu převzal kormidlo po nečekaném odvolání Ivana Pihávka.