Těšit se lze na celou škálu činností - od kuchyně s ochutnávkou placky z mouky mleté na ručním mlýnku, přes hrnčíře, který ukáže, jak se vyráběla keramika na kopacím kruhu, až po pregéře, u kterého si bude možné vyrazit pražský groš.

Dostaví se také švec, lukař a nejrůznější textilní řemesla od předení a tkaní až po ozdobné vyšívání. Dále například lékař, svíčkař a tiskař na látku.

| Video: Youtube

Samozřejmostí setkání je dětský koutek v zadní části hradu, kde se ratolesti zabaví bojem v aréně či rytířským turnajem s dřevcem. Mohou si tam také vyrobit středověkou princeznu a nebo postavit hrad z kostek.

Jako letošní novinku přinese festival práci kameníka, muže nepostradatelného pro stavbu hradů a katedrál, a také výrobce pergamenu, protože žádná stavba velkolepého sídla se neobejde bez zakládací listiny.

Kvůli omezenému počtu parkovacích míst organizátoři žádají návštěvníky, abyste se do místa konání řemeslného festivalu vydali vlakem.

Akce se uskuteční za každého počasí, a sice v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin. Vstupné: dospělí 200 korun, snížené 100 korun. Více informací ZDE a ZDE.

Barbora Bernartová