Přípravy probíhali už měsíce před akcí. Vymýšlel se design plakátů, placek (magnet a otvírák v jednom) a samolepek s logem aktuálního ročníku. Vše šlo do tisku nebo do výroby a to vyžaduje čas. Týden předem se uklízela náves a obstarávaly se nákupy na občerstvení. Po dlouhé covidové pauze panovala mezi pořadateli, SDH Nahoruby, malá obava týkající se účasti, jak závodníků se stroji, tak jen pěších fanoušků, ale nakonec vše dopadlo na jedničku.

Video najdete ZDE.

Letošního ročníku se zúčastnilo 48 Zetorů, 3 veteránská vozidla a 2 motocykly. Každoročně akci doprovází slovem i příjemnou reprodukovanou hudbou DJ, stánek s pouťovými cukrovinkami a občerstvení, to celý den zajišťují sami členové místních hasičů. Letos byly v nabídce jak tradiční klobásy z udírny, tak grilované maso. Pivo, malinovka a medovina tekly proudem.

A vítěz? Vítězem byli v Nahorubech všichni. Po spanilé jízdě všech strojů probíhalo losování o malou tombolu. Ať už jde o dort, upečený některou z místních dam, nebo o drobné upomínkové předměty, většina závodníků neodcházela s prázdnou, minimálně byli plní hezkých zážitků. Na závěr hasiči z Nahorub dodali: "Akce se opět velmi vydařila!".

Autor: Michaela Janošková