Rok a půl byl minulou vládou projednáván Strategický plán českého zemědělství na období 2023-2027 a vydobytý kompromis byl během 14 dnů zrušen bez nového projednání s nevládními zemědělskými organizacemi.

Agrární komora a Zemědělský svaz, které organizovali dnešní protest, zastupují více než 80% českých zemědělců a opakovaně vyzývali českou vládu, aby je přizvala k jednání o změnách výše zmíněného dokumentu, který zásadně mění agrární politiku České republiky a může potenciálně poškodit naše zemědělství a tím všechny domácí spotřebitele, na mnoho let dopředu.

close Demonstrace zemědělců pokračovaly info Zdroj: Pavel Fulín zoom_in Demonstrace zemědělců pokračovaly

Na produkci mléka se podílejí jejich členové 92 % a u prasat a drůbeže je to více jak 95 %. Největší obavou je, že v důsledku nastavení nerovných podmínek dojde k omezení výroby potravin a tím podstatnému zvýšení jejich ceny Účastníci akce chtěli hlavně upozornit na to, že zemědělci jsou ti, kteří živí náš národ a nežádají nic než nastavení rovných podmínek pro všechny, protože zemědělství je jen jedno a nelze je rozdělovat na malé či velké.

Autor: Pavel Fulín