Společnost Goodped ze Zaječic u Pyšel na Benešovsku, výrobce prvního českého elektrického mopedu Mopedix, v sobotu 9. září oficiálně otevřel první značkový showroom. Ne náhodou je v Ostravě, „bo tu je kraj razovity, máme tu rádi hořké pivo, fajne baby a mašiny dobre jak noha“, jak vysvětlil provozovatel „Mopedixova“, ostravská společnost High5Solutions.

„Už před prázdninami nás oslovila ostravská společnost High5Solutions, respektive její ředitel Martin Liberda s tím, že ho náš Mopedix chytnul u srdce a chtěl by se domluvit na vzniku showroomu,“ přiblížil počátky spolupráce David Kasl z Goodpedu. „Protože mám rád české věci. A hlavně kvalitní věci,“ dodal Martin Liberda.

Z projížďky příznivců elektrických motocyklů se zastávkou před hospodou Oksford v Zaječicích u Pyšel.
Elektrické motorky prosvištěly Benešovskem. U Oksfordu došlo na testovací jízdy

Výrobce Goodped vidí nový showroom nejen jako důstojný prostor pro prezentaci opravdového mopedu pro 21. století, ale i jako příležitost pro další expanzi značky jak na Moravě, tak v Polsku, ale i na Slovensku. „Zápal našich ostravských dnes už kamarádů je nakažlivý a věříme, že se jim díky Mopedixu podaří otřást lokálním trhem s motocykly na benzín, a přispět tak zároveň ke zlepšení čistoty ovzduší v regionu,“ řekl s úsměvem David Kasl.

„V Mopedixově uvidí zájemci nejen Mopedixy ve všech standardně dodávaných barvách, navíc jim nabídneme kompletní sortiment značky, tedy včetně merche a doplňků jak na stroj, tak na piloty mopedů, ale i pro radost a pobavení,“ popsal Martin Liberda. „S mopedem chceme Mopedix představit i firmám v Ostravě a Moravskoslezském kraji, které už nějaké elektromobily mají, třeba jako letní benefit pro jejich zaměstnance,“ dodal.

Zdroj: Youtube

Kromě prvního značkového showroomu v Ostravě je Mopedix k vidění na devíti místech po Česku, u autorizovaných prodejců například v Praze, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Brně.