Celkem deset žáků z obou škol se za doprovodu svých vyučujících Mgr. Šárky Hlaváčkové a PhDr. Evy Spring, Ph.D. vydalo za nezapomenutelnými zážitky.

Na začátku pobytu jsme se podívali do školy József Attila Gimnázium Monor, kde jsme byli přijati její ředitelkou. Žáci zde pracovali společně na zadaných úkolech a nahlédli také do chodu školy a na systém tamější výuky. Následující dny patřily prohlídce města Monor a jeho okolí. Nechyběla ani návštěva vinného sklípku, kde jsme měli možnost ochutnat např. místní jablečný mošt a marmelády.

Maďarsko se může pochlubit i dalšími malebnými městečky. My jsme v rámci programu, jenž si pro nás maďarské učitelky připravily, navštívili město Szentendre a nedaleký skanzen, který je zároveň největším v Maďarsku.

Další strávený čas zde vyplnila tradiční návštěva Budapešti. Tady jsme byli přijati na Velvyslanectví České republiky a následně jsme poznali krásy tohoto hlavního města. Velmi zajímavá byla návštěva novostavby Domu maďarské hudby.

Poslední den výměnného pobytu žáci strávili v hostitelských rodinách, aby mohli poznat běžný život a tradice v dané zemi a více se tak sblížili se svými novými kamarády.

Celý prosluněný týden se opravdu vydařil a my děkujeme našim žákům, kteří využili této příležitosti zdokonalit své jazykové znalosti, vyjít ze své komfortní zóny a v neposlední řadě navázat nová přátelství, která jistě ještě dlouhou dobu potrvají.