Tvoří úžasné a obsáhlé soubory kreseb, které nám otevírají pohled do jejího světa dinosauřích dobrodružství. Originální a realistické obrázky plné sytých odstínů si můžete prohlédnout na výstavě „Doba obřích přesliček“ v sálu Podblanického ekocentra ve Vlašimi. V půli dubna se tam konala autorská komentovaná prohlídka.

„Přišli jsme, protože vnuk má rád dinosaury a autorčin výklad se mu moc líbil,“ sdílela své dojmy jedna z návštěvnic.

Autorčiny výtvarné dovednosti ocenil i malíř a zakladatel Podblanické galerie Stanislav Příhoda a nabídnul jí možnost vystavení jejího obrazu v galerii mezi umělci Podblanicka, což mladou výtvarnici potěšilo a povzbudilo.

„Překvapilo mě, jak se Terezka zhostila role průvodkyně, a dokonce diskutovala se zvídavými návštěvníky,“ uvedl rodinný známý v souvislosti s překážkami, které musí autorka při veřejném projevu překonávat. Má totiž autismus.

Večer tak nebyl pouze o výtvarném projevu, ale i o „jedinečnosti a síle lidského ducha a talentu,“ jak řekla v úvodu ředitelka organizace Rytmus Střední Čechy Pavla Fleischhansová.

Tato organizace pomáhá lidem se zdravotním postižením a spolu s Muzeem umění a designu Benešov a Českým svazem ochránců přírody Vlašim výstavu připravila. Za realizaci výstavy i večera patří dík také podporovatelům a samozřejmě všem návštěvníkům.