KEN Jams jako studentská firma ze SOŠ a SOU ve Vlašimi připravila pro návštěvníky soutěžního veletrhu JA EXPO v Galerii Harfa výborné domácí marmelády a džemy.

Studentská firma byla založena v rámci vzdělávacího projektu JA Czech, je dívčím týmem a již od samého začátku studentky svoje studentské podnikání braly jako velkou příležitost a výzvu. Zajímavostí je, že studují právě obor Podnikání a tudíž mohou i prakticky dokázat, co v nich je a zda si v této oblasti umí poradit.

Dívky již od počátku chtěly vyrábět něco dobrého, a proto zvítězily marmelády a džemy. Ty vyrábí firma podle osvědčených domácích receptur z kvalitního vybraného ovoce a balí je ekologicky do vratných skleniček.

Výrobní činnost firmy má na starosti Eliška, která připravila pro veletrh několik druhů příchutí marmelád a džemů a napekla i výborné domácí cukroví, které si mohli návštěvníci veletrhu přímo na stánku ochutnat i se zvolenou příchutí marmelády.

Studentky odvedly na veletrhu skvělou práci. Nepodcenily přípravu, perfektně vyzdobily stánek, bravurně komunikovaly s porotci a prezentací svých aktivit před publikem dokázaly, jak skvělým týmem jsou.

Velkým oceněním byla pro KEN Jams spokojenost zákazníků, kteří vykoupili celou připravenou zásobu marmelád a džemů na tuto akci. Je nutné připomenout, že z celé České republiky bylo na veletrhu pouze 45 studentských firem, přičemž celkově je do tohoto vzdělávacího programu zapojeno v tomto školním roce cca 351 studentských firem. Už tím, že se firma KEN Jams veletrhu JA EXPO zúčastnila, je velký úspěch. Věříme, že firma svoje podnikání představí i na dalších akcích.