Studenti využívali k propagaci zejména sociální sítě, regionální deníky a rozhlas. Vlašimská studentská firma HáTéčko se přihlásila s inovativním projektem a usilovně se snažila využít potenciál moderních sdělovacích prostředků při tvorbě obsahu a propagaci.

„Byli jsme nadšeni z rozmanitosti prací přihlášených do soutěže a viděli jsme, jak šikovní a kreativní jsou i ostatní studenti. Jsme nesmírně hrdí na to, že naše studentská firma HáTéčko vyhrála celou národní soutěž JA Media Cup," uvedl Radek Sedlmaier, ředitel studentské firmy HáTéčko ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště ve Vlašimi.

Májové slavnosti v režii Střední odborné školy ve Vlašimi: zástupci studentské firmy 2BAGS.
Vlašimská škola v zámeckém areálu měla při Májových slavnostech co nabídnout

Tato výhra přináší nejen úspěch samotným studentům, ale také zvyšuje povědomí o podnikatelské činnosti mezi studenty a veřejností obecně. „Věříme, že jsme předvedli, že budoucnost podnikání leží v rukou mladé generace plné energie a nových nápadů. Chci také vyjádřit naši vděčnost partnerovi soutěže, internetovému deníku Echo 24, který věnoval třem nejlepším týmům studentských firem a jejich pedagogům hodnotné ceny v podobě Job Shadowingu," řekl Radek Sedlmaier.

Tato cenná příležitost umožnila zástupcům studentské firmy zažít pracovní den v redakci deníku Echo 24 a získat tak přímý pohled na to, jak funguje toto médium, které bylo jedním z prostředků propagace, podobně jako třeba Benešovský deník.

Zdroj: Youtube

Slavnostní udílení cen a vyhlášení výsledků třetího ročníku JA Media Cupu se uskutečnilo ve středu 24. května v sídle deníku Echo 24 v Praze. Bylo to skvělé setkání s dalšími týmy a pedagogy, kteří se v soutěži prosadili a umístili se na dalších dvou příčkách.

„Společně jsme představovali špičku podnikatelského talentu a ukázali, jaký potenciál mladí lidé mají v oblasti propagace a podnikání. Bylo to povzbuzující a inspirativní setkání, které nám poskytlo další motivaci a sebedůvěru do budoucího rozvoje naší firmy. Vítězství v celostátní soutěži JA Media Cup bylo pro nás velkým úspěchem a odměnou za naši tvrdou práci," zdůraznil šéf HáTéčka.

Studentská firma HáTéčko z Vlašimi na veletrhu JA Expo v Galerii Harfa v Praze. Na snímku s mentorem Tomášem Hurychem z NN Group IT.
Zástupci studentské firmy HáTéčko odvedli na pražském veletrhu skvělou práci

Jak dále sdělil, bylo to potvrzení toho, že se správně rozhodli využít sdělovacích médií jako prostředku k propagaci podnikání. Podle něj tento úspěch dává větší sebevědomí a přesvědčení, že jsou na správné cestě k dosažení podnikatelských cílů.

„Chci také poděkovat všem členům našeho týmu HáTéčko za jejich tvrdou práci, nasazení a kreativitu, kterou vložili do soutěžní práce. Bez jejich úsilí bychom nedosáhli tohoto úžasného úspěchu. Jsme skvělý tým a společně jsme dokázali překonat všechny výzvy, které před námi soutěž postavila. Děkujeme také JA Czech za organizaci soutěže a partnerovi soutěže, internetovému deníku Echo 24, za jejich podporu a možnost účastnit se této fantastické akce. Jsme vděční za příležitost prezentovat naše podnikání a získat cenné zkušenosti v oblasti médií," pronesl Radek Sedlmaier.

Zástupci studentské firmy HáTéčko s podnikatelem Karlem Divišem.
Studentská firma HáTéčko pozvala do křesla pro hosta podnikatele Karla Diviše

„Na závěr bych chtěl ještě jednou zdůraznit, že JA Media Cup byl nejen soutěží, ale také cennou příležitostí pro nás, studenty, abychom se učili, rostli a budovali si svou budoucnost v podnikání. Jsme nadšeni z toho, co jsme dosáhli, a plníme se očekáváním a nadějemi do dalších výzev a příležitostí, které nám budou předloženy. JA Media Cup byl skvělým zážitkem a pamětní událostí pro naši firmu HáTéčko. Jsme hrdí na to, že jsme vyhráli tuto soutěž a těšíme se na další příležitosti a úspěchy, které nám podnikání a média přinesou," zakončil Radek Sedlmaier.

Věra Jantošová, vyučující vzdělávacího programu JA Studentská firma