V rámci školy si své prvenství ve druhém pololetí vysbírala třída 2. B s 6,06 kg víček na žáka, stříbrnou pozici třída 2. A s 3,9 kg a bronzem se může pochlubit třída 2. C s 1,8 kg víček na žáka. Nový rekord si však připsali za celkovou výši peněžité částky za letošní vykoupená víčka.

close Žáci třídy 1. A při expedici vybraných plastových víček před vchodem do budovy Obchodní akademie ve Vlašimi. info Zdroj: se svolením Obchodní akademie Vlašim zoom_in Žáci třídy 1. A při expedici vybraných plastových víček před vchodem do budovy Obchodní akademie ve Vlašimi.

Jako správní ekonomové se sociálním cítěním se zachovali žáci 1. A, když se rozhodli vykupovanou hodnotu zvýšit ještě na dvojnásobek a všechna víčka poctivě přetřídili dle barev, neboť za tříděná víčka se vyplácí více. Díky této částce a získané odměně za druhé místo ve sběru škol je letos vlašimská obchodní akademie schopna poukázat na konto nadace Dobrý anděl téměř 10 tisíc korun.

„Stále se držíme motta 'Každé naše zpeněžené víčko z PET láhve pomáhá' a těší nás, že místo do kontejneru či koše putují víčka již v podobě peněz přímo do rodin, kde jsou potřeba. S novým školním rokem opět začínáme, protože pomáhat je lidské,“ uvedla Miroslava Jarošová, koordinátorka sběru víček na Obchodní akademii ve Vlašimi.