Záštitu nad projektem za Obchodní akademii Vlašim převzala Martina Mlýnková. Studenti obou škol měli během března za úkol připravit osobní prezentace v angličtině a učitelky pak studenty dle jejich zájmů sloučily do dvojic. Pak měly páry asi měsíc na to se online seznámit a ve středu 12. dubna všichni měli možnost vidět se prostřednictvím online konference alespoň částečně naživo.

Nejprve si všichni zúčastnění pomocí online nástroje mentimeter sdělili svá očekávání a následovalo představování, kdy každý student představoval svého partnera. Došlo také na spoustu vřelých a milých slov a všichni se dověděli zajímavé informace o svých kamarádech. Nechybělo však ani losování témat pro prezentaci pro další online setkání, které se uskuteční na konci tohoto školního roku.

Účastníci výměnného pobytu před vchodem do muzea ve vlašimském zámku.
Výměnný pobyt s Maďary byl pro žáky vlašimské obchodní akademie přínosem

Závěr opět patřil online nástrojům a sdělování svých očekávání a přání. Nejčastější očekávání bylo poznání se navzájem a nové kultury, navázání nových přátelství, zlepšení komunikačních dovedností v angličtině a pochopitelně užít si i dostatek zábavy. Věříme, že skupina bude i nadále rozvíjet vzájemnou komunikaci a že se podaří vyplnit všechna jejich očekávání a přání.

Martina Mlýnková, koordinátorka projektu na Obchodní akademii Vlašim