Záštitu nad projektem za Obchodní akademii Vlašim převzala Martina Mlýnková. Studenti obou škol měli během března za úkol připravit osobní prezentace v angličtině a učitelky pak studenty dle jejich zájmů sloučily do dvojic. Pak měly páry asi měsíc na to se online seznámit a ve středu 12. dubna všichni měli možnost vidět se prostřednictvím online konference alespoň částečně naživo.

Nejprve si všichni zúčastnění pomocí online nástroje mentimeter sdělili svá očekávání a následovalo představování, kdy každý student představoval svého partnera. Došlo také na spoustu vřelých a milých slov a všichni se dověděli zajímavé informace o svých kamarádech. Nechybělo však ani losování témat pro prezentaci pro další online setkání, které se uskuteční na konci tohoto školního roku.

Závěr opět patřil online nástrojům a sdělování svých očekávání a přání. Nejčastější očekávání bylo poznání se navzájem a nové kultury, navázání nových přátelství, zlepšení komunikačních dovedností v angličtině a pochopitelně užít si i dostatek zábavy. Věříme, že skupina bude i nadále rozvíjet vzájemnou komunikaci a že se podaří vyplnit všechna jejich očekávání a přání.

Martina Mlýnková, koordinátorka projektu na Obchodní akademii Vlašim