První výstava přináší do muzea ohromující tvorbu výtvarnice Markéty Melenovské. Návštěvníci mají možnost obdivovat šatičky, látky, návrhy a fotografie garderoby Pražského Jezulátka. Výtvarnice svým jedinečným pohledem a talentem vtiskla šatům neopakovatelný půvab, který zaujme určitě každého.

Druhá výstava zve zájemce na cestu časem, při které mohou srovnávat rozdíly v oslavách Vánoc v minulosti a současnosti. Prostřednictvím autentických exponátů a zajímavých informací mají návštěvníci možnost sledovat, jak byly zdobeny stromečky a jak vypadalo prostírání stolu.

„Naše výstavy nejenom poskytují estetický zážitek, ale také nám umožňují ponořit se do atmosféry minulých období a načerpat vánoční atmosféru. Těší nás velký zájem návštěvníků během předchozích dvou adventních víkendů,“ uvedla kastelánka muzea Martina Hrušková.

Neváhejte a přijďte si užít závěr zmíněných inspirativních výstav, které přinášejí krásu a půvab. Městské muzeum bude otevřeno v sobotu 16. prosince od 14 do 17 hodin a druhý víkendový den od 14 do 18 hodin. V neděli 17. prosince navíc bude připraveno minitržiště, dětské dílničky a soutěž o nejkrásnější perníčky.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoce, Vánoce přicházejí…