1/2

Miloš Schmiedberger je uznávaný fotograf, kterému pózovali například Jan Pivec, Karel Gott, prezident George H. W. Bush a mnoho dalších. Jeho srdeční záležitostí však po celý život byla filmová fotografie, které se věnuje ve své autobiografii Příběhy filmových fotografií.

close Fotograf Miloš Schmiedesberger s knihou Příběhy filmových fotografií. info Zdroj: Dagmar Felcmanová zoom_in Fotograf Miloš Schmiedesberger s knihou Příběhy filmových fotografií.

Do knihy autor vybral šestnáct filmů z období 1968 – 1990, které zastupují různé žánry a tvoří průřez autorovou tvorbou, jako například S čerty nejsou žerty, Oznamuje se láskám vašim, Discopříběh nebo Zločin v šantánu. Čtenáři tam naleznou stovky úchvatných fotografií – portrétů slavných filmových osobností, oficiálních fotosek a pracovních záběrů z natáčení.

Miloš Schmiedberger je ale i skvělým vypravěčem. Jeho příběhy obsahují barvité líčení radostí i úskalí profese filmového fotografa, nechybí veselé historky z natáčení a čtenáři se dozví i spoustu zajímavých odborných informací. Na besedě Miloš Schmiedberger promítne řadu svých fotografií a povypráví nejen o vzniku knihy, ale podělí se i zážitky ze svého bohaté fotografického života.

arrow_left Předchozí
1/2
Další arrow_right