Někteří chtěli obhájit úspěchy z loňska, někteří zase vrátit soupeřům loňské „příkoří“. Všichni byli v té správné bojové náladě. Zapískala píšťalka a začal boj.

V průběhu tří základních kol se hráči vyměnili. U hracích stolů se tak mohli potkat rodinní příslušníci, sousedé a i hráči, kteří se viděli poprvé. A o to zajímavější to byla hra.

Semifinále se zúčastnilo osm hráčů. A tady se již bojovalo jako o život. A co teprve ve finále. Těžko říct, kdo prožíval hru víc. Zda malí nebo velcí, zda děti nebo rodiče. Vždyť na medailisty čekaly pěkné ceny a na vítěze navíc krásný dort ve stylu 'Člověče, nezlob se'.

Ze čtení prarodičů dětem v Základní škole Jiráskova v Benešově.
OBRAZEM: Ve škole čtou babičky dětem

Vítězem druhého ročníku se stala Eliška Č., na druhém místě se umístil Vašek Z. a třetí místo obsadila Dana S. Oceněn byl také čtvrtý „bramborový“ hráč Kuba B. Vyhlášena byla nejstarší účastnice turnaje Majka P. a nejmladší hráčka Karolínka Š.

Letošní novinkou bylo vyhlášení nejemotivnějšího hráče turnaje. Tento titul bezkonkurenčně získal Richard P. Oceněny byly také děti, které na medailové příčky nedosáhly. Vždyť všechny dokázaly hrát až do konce, i když se někdy objevily i slzičky.

Někdo by řekl, že 'Člověče, nezlob se' je hrou pouze pro malé děti. Ale my víme, že na turnaji nejde jen o hru.

Helena Zděnková

Z přeboru šachistů ze základních a středních škol regionů Benešov a Kutná Hora.
Mladí šachisté z Načeradce postoupili na Mistrovství České republiky