Netopýři jsou pozoruhodní tvorové, výjimeční mimo jiné tzv. echolokací, díky které mají skvělý přehled o svém okolí i v naprosté tmě. Mnohdy s námi doslova sdílí střechu nad hlavou, aniž bychom o tom díky jejich skrytému způsobu života věděli. Soutěž, stejně jako celá kampaň Rok netopýrů, chce upozornit na nutnost a možnosti jejich ochrany.

Jak se do soutěže zapojit? Vytvoříte vlastní kresbu, malbu, výrobek nebo text (např. vtip, příběh, pohádku) s tématikou netopýrů a zašlete ho v podobě fotografie nebo PDF souboru na adresu soutez.smop@csop.cz. Díla lze zasílat do 31. 8. 2022.

Účast v soutěži není omezená věkem. Do soutěže se může zapojit naprosto každý, od batolete po seniory. Jako jednotlivec, rodina, třída, škola, kroužek, oddíl či neformální skupina.

Organizátorem soutěže je Sdružení mladých ochránců přírody ČSOP. Každý zúčastněný obdrží zajímavou odměnu, a na výherce čeká speciální cena.

Podrobnosti o soutěži, stejně jako další aktivity k Roku netopýrů, naleznete na www.roknetopyru.cz.

Všechny druhy netopýrů jsou chráněny našimi zákony i mnoha mezinárodními úmluvami. Netopýry je zakázáno i jen rušit. Proto do soutěže neposílejte fotografie živých netopýrů.

Autor: Kateřina Burešová