Při úvodní bohoslužbě bude kázat pražský husitský biskup David Tonzar, hned po ní vystoupí herečka a zpěvačka Dita Vích Hořínková a Filip Antonio se zajímavým zpracováním jednoho z nejznámějších cyrilometodějských textů - Prologu.

Naváže duo sester Kočanových z věhlasné Církevní husitské základní umělecké školy Harmonie v pražských Dejvicích, které kromě zpěvu s kytarou zatančí jako několikanásobné mistryně světa v hip hopu! Latino tance pak předvedou děti ze sázavského dětského domova. Multižánrovost dovrší jazz Marka Šmause a spol. Paralelně bude dopoledne probíhat dětská výtvarná soutěž na téma: Ovoce!

V poledne budou pozváni poutníci ke společnému stolu, na který každý z nich něco malého přiveze k již připravenému chlebu a vínu. Po poledním občerstvení se dospělí mohou vrhnout na vědomostní soutěž o hodnotné ceny, která prověří u soutěžících znalosti o dvou slovanských věrozvěstech. Případně se mohou i dospělí společně s dětmi zúčastnit hudebního workshopu ZUŠ Harmonie.

Ve 13.30 hodin se poběží třetí štafetový běh pro všechny o putovní pohár opata Prokopa - běžet může opravdu každý od nejmenších až po nejstarší. Na zklidnění se mohou dospělí těšit při dalším vystoupení Marka Šmause a spol., zatímco děti od 12 do 15 hodin se vydají na stanoviště interaktivní hry: Po ovoci poznáte je, při níž budou plnit nejrůznější úkoly, skrze něž se hravou formou něco dozví právě o Cyrilovi a Metodějovi a jejich „ovoci". V 15 hodin zahraje pražské divadlo Apropo pohádku S rozumem a štěstím.

Na pouti bude možné zakoupit kromě klasického i fair trade občerstvení a další výrobky fair trade, pro děti cukrovou vatu a další.

Pouť na Sázavě pořádá Církev československá husitská ve spolupráci s městem Sázava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. A díky tomu je vstupné na všechny programy dobrovolné.

Hana Tonzarová