U vchodu je místo burácení motorů vítala hudba z pohádek a filmů. Obdržely svítící náramky a vydaly se na cestu plnou překvapení. Toto vše připravily členky ASPV-Fit klubu pod vedením Renaty Novotné.

Místo do tělocvičny se oblékly do různých kostýmů, připravily trať a napekly pohoštění. Zapojily se celé rodiny a pomohli i někteří spoluobčané. K tradičním pohádkovým postavám jako čarodějka, vodník či obrovský čert, přibylo mnoho dalších.

Velký úspěch měly bludičky, Zimní královna, Homolková víla a plno veselí bylo i u Macha a Šebestové s plyšovým Jonatanem. Ani nejrůznějších příšerek se však děti nebály a hezky odpovídaly na jejich dotazy i hádanky.

Rodiče se také nenudili. Často se vraceli do svého dětství a dětem napovídali. Každý pak obdržel sladkou odměnu u Zimní královny – voňavé zimní perníčky. Na závěr večerní pohádkové akce čekalo na všechny velké pohoštění v podobě sladkých zákusků, bábovek či posvícenských koláčků i teplý čaj.

Za to patří velké díky zúčastněným členkám, které vše samy napekly a podávaly. Byl to moc hezký večer plný radosti i pokoukání jak na účinkující, tak i na některé děti oblečené do různých vtipných kostýmů. Asi nejmladším z nich byl malý Štěpánek v náručí maminky jako malý tučňáček či medvídek.

Bohumila Nádvorníková