Jana Káninská, webeditorka střední Čechy: Mrkvový dort

Jednoduchý hrnkový recept: Nastrouhejte na jemno asi 6 středních mrkví - 3 hrnky, 3/4 hrnku oleje rozšlehejte s 3/4 hrnku přírodního cukru, s půl lžičkou mletého zázvoru a 2 lžičkami skořice, přidejte kůru z jednoho citronu (nejlépe bio - bez postřiku) pak postupně vmíchejte 4 vejce, 2 hrnky hladké mouky, špetku soli a lžičku jedlé sody a nakonec nastrouhanou mrkev a hrnek jemně mletých vlašských ořechů.

Těsto se peče na 180 stupňů asi hodinu, pak se nechá vychladnout a nahoru se dává poleva smíchaná z 250 gramů čerstvého sýra (dala jsem Lučinu s trochou zakysané smetany), 2 lžic medu a pár kapek citronu. V místní cukrárně jsme ještě koupili marcipán a vytvarovali z něj mrkvičky, které jsme pokladli na dort s rozetřenou polevou.

Dort vydrží dlouho vláčný a mrkev v něm není vůbec cítit.

Inspirujte i vy ostatní čtenáře, pošlete na nám na e-mailovou adresu: olga.sevcikova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotkou hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno a bydliště.

Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.