Zlatou medaili obdržela Kdoulovice. Ta díky specifické chuti bývá řazena mezi netradiční destiláty. Druhým destilátem oceněným zlatem byla Višňovice, která porotce zaujala jemností a čistotou pro ni typické chuti s hebkým oříškovým dozvukem. Oceněna byla i radlická Slivovice a Vínovice.

Pro Palírnu Radlík je to další z úspěchů na mezinárodní scéně. Na konci loňského roku byly její destiláty oceněny čtyřmi zlatými medailemi na mezinárodní soutěži Spirits Selection by CMB a v minulosti získaly i několik cen na San Francisco World Spirits Competion.

„Jsme rádi, že si české destiláty získávají svou zaslouženou pozornost v zahraničí a je to pro nás i závazek," řekl hlavní destilatér Kamil Kutina. „Snažíme se naši práci dělat jak nejlépe umíme. Sami jsme si vyvinuli destilační aparaturu umožňující pomalou dvou až pětinásobnou destilaci s přesnou regulací teplot," popsal s tím, že v přípravě palírna používá systém řízeného kvašení, kde fermentace probíhá za stálé, počítačem kontrolované teploty.

A protože se jedná o přírodní produkt, o výsledku rozhoduje řada faktorů, které nikdy nejsou zcela pod kontrolou. A to je na tom všem podle Kamila Kutiny to nejhezčí.

Majitel a zakladatel Palírny Radlík Zdeněk Musil ještě připomněl, že jeho firma poté, co získala dvakrát po sobě cenu Palírna roku, vyzkoušela, jak budou české ovocné pálenky hodnoceny na mezinárodní scéně.

"Každé takové ocenění je pro nás potvrzením toho, že jdeme správnou cestou, která nese své pomyslné ovoce,“ dodal s usměvem a připomněl, že samotný výsledek rakouské soutěže dokládá stálou a vysokou kvalitu českých destilátů a jejich konkurenceschopnost na mezinárodním poli.