Po loňském deštivém ročníku si účastníci užili slunečné letní počasí. Krásné a oceňované golfové hřiště je citlivě zasazené do malebné krajiny Posázaví. Příjemně zvlněný terén a celodenní slunce natěšily účastníky na večerní party ve vyhlášené restauraci klubu.

Večerní program moderoval Jakub Kohák a provázel vyhlášením vítězů s humorem sobě vlastním. Účastníci se skvěle bavili a pochvalovali si i občerstvení a hudbu. Během večera rychle mizely i lístky do tomboly s lákavou hlavní cenou, kterou byl pobyt v maďarském golfovém resortu Zala Spring Resort. Nicméně výhru v podobě dobrého pocitu a báječně prožitého dne a večera si odnesli všichni.

Výtěžek z turnaje i tomboly byl určen na dobrou věc – na pomoc lidem s postižením směřuje rekordní částka 122.500 korun. „Sama jsem výší daru mile překvapena. Jako Středočeský kraj také podporujeme lidi s postižením skrze organizaci Rytmus Střední Čechy a jsem ráda, že se do pomoci zapojují i golfisté,“ uvedla středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Spojení golfu a pomoci potřebným ocenila i Dana Drábová, která se akce zúčastnila jako místostarostka obce Pyšel. „Byla to krásná akce, která opět ukázala, že pomáhat umíme a chceme. A umíme se při tom i skvěle bavit. Tak to má být. Díky všem, jsem ráda, že golfisty v Pyšelích máme,“ řekla Dana Drábová.

„Děkujeme za podporu členkám a členům Loreta Golf Klubu Pyšely! Pomáháme už 20 let - a díky těm, kterým není osud lidí s postižením lhostejný, můžeme pomáhat dál,“ sdělila Pavla Fleischhansová, ředitelka Rytmusu Střední Čechy.

„Vloni jsme za peníze z golfu udrželi všechny služby bez snížení kapacity, i když byl finančně těžký rok. Teď máme možnost spolufinancovat dvě služební ekologická auta pro naše asistenty, kteří jezdí v terénu a pomáhají lidem i ve vesnických a špatně dostupných lokalitách,“ dodala Pavla Fleischhansová.