V den D se od rána nemluvilo o ničem jiném. Děti se těšily, jak se předvedou rodičům a známým, paní učitelky se obávaly, že se vyplní předpověď a bude opravdu tropické odpoledne, ale i tak se všichni nemohli dočkat. Však se na slavnost pilně připravovali. Děti ze Soviček si pro rodiče připravily krásný tanec na píseň od Michala Davida – Děti ráje a jejich kamarádi z Myšek zase „Tanec džentlmenů“, kde předvedly smysl pro rytmus. A i když se předpověď nespletla a ve stínů bylo 38°C, oba tance se moc vydařily a malí tanečníci sklidili velký potlesk.

Během dětského vystoupení se již na hřišti připravovala také hudební skupina Standa a Vanda, která měla pro děti připravený hudební program plný soutěží, písniček a hlavně měla důležitý úkol – předškoláčky pasovat kouzelnou tužkou na školáky. Vše klaplo, dokonce některým rodičům i učitelkám ukápla slzička a na hřišti se to brzy hemžilo malými školáky, kteří si užívali svůj velký den. Pak už začala volná zábava – diskotéka, slavnostní raut a hlavně vodní radovánky, které pro děti připravil správce hřiště.

Děti i rodiče si tento velký den užili a tak nezbývá než všem popřát krásné prázdniny plné dobrodružství, zábavy a hlavně hodně štěstí na cestě do další etapy jejich života, na které narazí na minimum překážek. Velké poděkování patří i učitelkám, které se o děti během let ve školce staraly, připravily jim mnoho krásných zážitků a pomohly jim se připravit na další cestu životem.