Počasí oproti loňsku bylo teplé a slunečné, ale díky tomu stav vody v řece byl poměrně nízký. Přesto se na startu objevilo celkem sedm plavidel: parník Primátor Dittrich, sakrální sestava Svatý Havel, muchomůrky a hřib aneb Poříčské houby, člun pohody zvaný Piknik na vodě, žlutá Letní kachna, junioři se osvěžovali v Limobaru. Jako poslední na hladinu byly spuštěny opravdové necky.

Po čtrnácté hodině byla plavba zahájena. Do čela se dostaly necky. Plavec v nich, Jan Růžička, si musel připadat jak na Titaniku. Po celou plavbu se věnoval vyhazování a vylévaní vody z rozeschlých necek, aby se udržel nad vodou. A tak spěchal, aby se neutopil. Dokázal to.

Ostatní plavidla pojala plavbu v duchu spěchej pomalu a užívala si slunečného odpoledne. Ctihodný mnich od sv. Havla žehnal přihlížejícím, pan továrník na parníku Dittrich líně pokuřoval doutník, Piknik rozhodně nikam nespěchal, Poříčské houby byly postrkovány vpřed doprovodným kajakem, Letní kachna zvolila plavbu stylem cikcak, přímý směr jí nic neříkal a junioři v Limobaru to pojali barově.

V cíli, který se nacházel na místní náplavce a kam všechna plavidla doplula bez úhony, došlo k vyhlášení toho nejlepšího. Letos o něm rozhodovali diváci. Posádky se seřadily vedle sebe a jejich fanoušci se řadili za ně. Nakonec zvítězil Primátor Dittrich z Městečka, druhé bylo soulodí Svatého Havla z Nespek a na třetím místě skončily Poříčské houby.

V prostoru cíle probíhal po celou dobu neckiády doprovodný program. Samozřejmě nesměla chybět tradiční soutěž v pojídání koláčů, pro děti byl připraven takzvaný Hobby horse, kde si účastnící mohli vyzkoušet překážkovou a obratnostní jízdu.

Součástí programu byla i ukázka práce Fit klubu, konkrétně cvičení s dětmi, kterou vedla Renata Novotná. Pravidelná cvičení probíhají v tělocvičně místní školy, odpoledne si mohou zacvičit děti, večer pak ženy. Od září by se cvičení mělo více zaměřit na zdravotní cviky.

Po celou dobu slovem provázel Josef Limon, hudební produkce byla pod taktovkou Jiřího Krémy. Konala se také soutěž o nejlepší báseň na dané téma či hudební kvíz v podobě rozpoznání jednotlivých písní.

Kdo přišel, užil si příjemné odpoledne nejen u vody, a kdo nepřišel, může příští rok. Poděkování patří všem organizátorům, kteří dokázali zprostředkovat tuto podívanou, a ctihodnému mnichovi, že vybrané peníze neproměnil za požitky pro břich, ale věnoval je pořadatelům.