Sanitku pokřtí starosta města Vlašim Luděk Jeništa. Kromě křestu proběhne také vypuštění poštolky, vyléčené v Záchranné stanici ČSOP Vlašim, zpět do přírody a ukázka zásahového vybavení záchranářů.

Záchranná stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim ošetří asi 600 zvířat ročně. Zvířatům pomáháme na rozsáhlém území od Černošic po Humpolec a najezdíme přes 40 tisíc kilometrů ročně.

Stejně jako u lidské záchranky, i u zvířat je klíčový včasný zásah. Dosud užívaný automobil již dosluhoval a byl poruchový. Proto jsme vypsali sbírku na nové zásahové vozidlo – Sanitku pro zvířata. Celkem více jak 190 dárců přispělo částkou 892 300 korun. 

„Díky dárcům ve sbírce budeme bezpečně a včas u našich zvířecích pacientů, což znamená zase vyšší šanci na jejich úspěšné vyléčení. Ale nejen to, díky velkému úspěchu sbírky můžeme zakoupit také nový rentgen a chirurgickou vrtačku do naší veterinární ordinace a vybavení pro záchranu obojživelníků u silnic při jejich jarním tahu “ řekla k výsledku sbírky vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim Alena Konvalinová.

Ondřej Pašek