Čtyři týmy tvořili žáci prvního stupně (Kočičáci, Tygři, Rebelové, Lišky), jeden celek žáci druhého stupně (SK Blaník) a zbylé čtyři družstva bývalí žáci (All stars absolventi, Tlapková patrola, Křečci na útěku a Mimoni).

Hráči se na turnaj připravili pečlivě a zápasy byly velmi vyrovnané. Celkovým vítězem se nakonec stali Mimoni před Tlapkovou patrolou a Křečky na útěku. Cenu útěchy získal SK Blaník. „Jsem rád, že jsme se turnaje mohli zúčastnit," řekl kapitán týmu.

Z oslavy Halloweenu v hasičárně v Načeradci.
Děti v Načeradci dopadly příšeru a pak oslavily Halloween s Addamsovou rodinou

Kromě florbalového turnaje se konala „Vzdělávací kavárna“. V ní bylo možné probrat problematiku vzdělávání s Václavem Trojanem, který je předním tuzemským expertem na vzdělávací systém, zakladatelem a šéfem Ředitelské akademie, a s jeho manželkou Miluší Trojanovou, ředitelkou mateřské školy a členkou Ředitelské akademie.

Dále zazněly písničky v podání kapely Delirium, jejíž členové jsou bývalí žáci školy.

Prohlídky školy byly doprovázeny hlídáním dětí ve školní družině, které zajišťovaly učitelky z mateřské školy společně s vychovatelkami školní družiny. Zájemci se mohli podívat do jednotlivých tříd, včetně biologické laboratoře, počítačové učebny s 3D tiskárnami, redakce místního školního časopisu, historického okénka k 25. výročí otevření budovy školy, sportovní třídy. Měli možnost také vidět pokusy v učebně fyziky. Aktivity v jednotlivých třídách zajišťovali pedagogičtí pracovníci společně s žáky.

Den otevřených dveří s florbalovým turnajem v Základní škole Načeradec: celkové vyhodnocení a předání cen.
Den otevřených dveří v načeradské základní škole zpestřil florbalový turnaj

Občerstvení ve školní jídelně a žákovské kuchyňce obstaral spolek Kamarádi a Sdružení rodičů a přátel školy.

„Bylo skvělé, že se podařilo na Den otevřených dveří přilákat takové zajímavé hosty. Doufám, že se akce líbila i rodičům a budoucím žákům. Těší mě, že bývalí žáci na naši školu nezapomínají a jsou ochotni se aktivně zapojit. Moc děkuji sponzorům a všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této akce,“ konstatovala ředitelka načeradské školy Jana Beránková.