Od sobotního rána po celou dobu závodu bylo velice chladné počasí, které provázely četné dešťové přeháňky. I přesto na závody dorazilo celkem dvacet závodníků ze všech koutů republiky.

Po rozlosování lovných míst a přípravě začal 5ti hodinový závod. Po vydatných deštích a změnách počasí kaprům úplně nechutnalo a lovenou rybou byl převážně pstruh duhový, na kterého se specializoval vítěz závodu Martin Kovář, který nachytal 1108 cm ryb.

Syn Jan Kovář závodil poprvé mezi dospělými a s tatínkem Martinem se přetahovali o vítězství, přičemž nakonec vybojoval skvělé 2. místo za 850 cm.

Na 3. místě se umístil matador Milan Musil, který se věnoval převážně lovu plotic a perlínů. Někteří však neúspěšně čekali na záběr celý závod.

Během závodu neúnavně pomáhal pár Vlaďka a Tomáš Vaingátů s měřením, podebíráním úlovků a s donáškou občerstvení. Mezi úspěšnými byli také ti, co se jim podařilo odlovovat pstruhy duhové, kterých se ulovilo poměrně velké množství. Nejlepší ženou závodu byla vyhlášena Jitka Zrnová. Největší rybou závodu byl Amur 63cm, kterého ulovil Aleš Komenda.

Ve 14 hodin byl závod ukončen, všem závodníkům bylo podáváno výborné vepřové maso na zelenině z lorny Luboše Pivoňky. Po sečtení výsledků, kdy se celkem ulovilo 294ks ryb začalo vyhlašování výsledků. Nejlepších deset rybářů bylo oceněno hodnotnými cenami od našich sponzorů Delphin, Saenger, Wavy Boats a Nikl. I přes nevlídné počasí a menší množství ulovených ryb si všichni sobotu u vody užili a spokojeni se vraceli domů!

V neděli byl na programu závod dětí. Při ranní cestě k rybníku teploměr v autě ukazoval teplotu -3, což v nás vyvolávalo pocit, že mnoho dětí na závody nedorazí. Ale opak byl pravdou a na startovací listině bylo 31 jmen z mnoha okolních organizací. Po vylosování lovných míst se mohly děti ukázat, jak jsou na tom se znalostí ryb, a musíme konstatovat, že jejich znalosti jsou obstojné!

Dětské závody v kategorii starších (11-16let) ovládl Karel Domin, který chytil neuvěřitelných 97ks ryb při celkové délce 1067cm, druhé místo vybojovala Adélka Procházková, která se zároveň stala nejlepší dívkou závodu, třetí místo vydřel Ondra Havel.

V kategorii mladších (0-10) dětí vévodil a zlatou medaili si odnesl nováček ve startovním poli Vítek Horálek, který chytil pět ryb o délce 169cm, stříbro bral Matyáš Halaška za dvě chycené ryby, třetí místo vychytal David Polesný, setra Anežka Polesná si odnesla ocenění za největší rybu závodu (kapr 53cm). Obdiv patří všem za účast a výkony v rybolovné technice. Byla radost sledovat závodníky, kteří to prostě měli v ruce. Právě Karel Domin házel úžasně a zvítězil. Během sčítání výsledků si děti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchové zbraně na terč pod dohledem Jaroslava Havla.

O děti bylo během závodu skvěle postaráno díky velkému množství koláčů od pekárny Turek, sladkostí, zákusků od pekařství Mařenka a k obědu byl podáván všem závodníkům hamburger s hranolky.

Vítězové si odnesli poháry od SÚS, pěkné ceny našich partnerů Delphin, Saenger, Nikl, Timar mix, Graffishing. Krásné dorty dětem vyrobilo pekařství Mařenka. Každý závodník obdržel medailí a odnesl si domů tašku s propagačními předměty, krmením, sladkosti od Kauflandu z Mladé Boleslavi a Bakkeru Divišov.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům, členům naší místní organizace Kladruby, našim podporovatelům a kamarádům za přízeň a pomoc. Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny nejen na tento závod, ale za celoroční podporu - Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu.

Výsledky: ZDE (kategorie do 10 let), ZDE (kategorie 11 až 16 let), ZDE (kategorie dospělí)