Letos již páté jablíčkohraní věnovali Mezinárodnímu dni zdravé výživy, který se každoročně slaví 16. října. A kdo jiný by měl tento den podpořit než školka zařazena mezi Skutečně zdravé školky. Celý týden mateřinkou voněla jablíčka a skořice.

Děti jablíčka nejdříve poznávaly všemi smysly, hrály jablíčkové hry, vytvářely papírové jablečné kompoty, zpívaly písničky, zdokonalovaly předmatematické představy a mnoho mnoho dalšího. Ale hlavně se učily neplýtvat, a tak si v každé třídě opět připravily jablíčkový recept, který společnými silami připravily pro sebe, své kamarády a rodiče.

Krájely, strouhaly, válely, míchaly a tak se z nich na jeden den stali vášniví kuchaři a cukráři. A z jablíčka využily opravdu všechno – všichni si pochutnali na výborných jablíčkových dobrotách, jablíčková semínka se proměnila na hudební nástroje a na jablíčkových slupkách si pochutnávala zvířátka.

Den zdravé výživy se snaží ukázat i na zbytečné plýtvání potravinami a naučit děti, aby se držely motta: Co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš!

Hana Pavelková