Postupně se přidali další příznivci z obce a celkový počet stoupl až na 41 maškar. Opět je doprovázel Zetor 25A Luboše Drába s funkční polní kuchyní Ládi Skaláka. Kuchaři pilně obsluhovali neodmyslitelnými buřty, grogem, čajem i kávou.

Všechny masky měly připravený nějaký krátký program pro místní obyvatele. Ti měli možnost se dát vyšetřit, zda jsou zdraví a hned řešit protivirovou léčbu. Byla zde možnost využít mobilní WC s příkladnou ukázkou. Také bylo možné povodit si medvěda, pomoct hledat zatoulané štěňátko či požít ohnivou vodu. Veškerý nešvar vyřešil dráb nebo příslušník Veřejné bezpečnosti.

K celé té parádě opět hráli hudebníci Honza s Kubou, bylo skvělé si občas poskočit v kole a zazpívat pořádnou odrhovačku, třeba s babkou v koši.

Celý průvod se táhl ulicemi až do půl sedmé. Díky místním občanům se výborně najedli i napili a nabrali síly na pokračování veselice, kterou byl tradiční maškarní bál.

Maškarní bál začal ve 20 hodin ve velmi malém počtu, ale postupně ještě docházely karnevalové masky a nakonec dorazilo 19 masek a 28 ostatních lidí. I přes menší počet se zábava rozjela a v doprovodu benešovské hudební skupiny Modbad si náladu vytvořili.

Na parketě se objevili Keltové, Japonky, dráb, indiáni, jeptišky a protivirový štáb s virem. Tentokrát obdržely všechny masky cenu.

Lucie Suchomelová