V prostorách kavárny Kafíčko, která je součástí turistického a informačního centra, přivítal lektor Lukáš z Moudré sovičky čtrnáct seniorů. Školení bylo zaměřeno především na základy ovládání tabletů a chytrých telefonů, proto se začínalo skutečně od píky. Přes funkce zapnutí přístroje, ovládání hlasitosti a základní nastavení přístrojů se postupně senioři seznámili i s pokročilejšími funkcemi, jako je focení a vyhledávání na internetu, až po stahování a používání aplikací.

Školení pro seniory v bystřickém informačním centru na téma Jak na tablet a chytrý telefon.Školení pro seniory v bystřickém informačním centru na téma Jak na tablet a chytrý telefon.Zdroj: Veronika Hřebíčková

Všichni si v průběhu školení měli možnosti vyzkoušet natočit video, vyhledat informace o dopravních spojení, psát zprávy a mnoho dalšího. V závěru dopoledne se dostalo i na téma bezpečnosti, jak při pohybu na internetu, tak i v běžné komunikaci prostřednictvím SMS zpráv nebo e-mailů. Účastníci školení se mohli na lektora obrátit s jakýmikoli dotazy a prosbami o rady s ovládáním a nastavení svých zařízení.

Kateřina Ševidová opět potěšila bystřické publikum svým vystoupením.
Kateřina Ševidová a Zdeněk Kopecký opět potěšili bystřické publikum

První z řady plánovaných vzdělávacích akcí byla velmi úspěšná. Dobrou zprávou pro všechny, kteří se školení nemohli zúčastnit, je, že na úterý 7. března je nachystán další termín stejného školení. Kdo se chce se přihlásit, nechť tak učiní osobně v turistickém informačním centru nebo telefonicky na číslo 602 667 162.

Rádii bychom touto cestou také poděkovali základní škole, která nám ochotně zapůjčila tablety pro výuku.

Veronika Hřebíčková, vedoucí turistického a informačního centra