Po úvodním vstupu moderátora Tomáše Lichtenberga a proslovech ředitele školy Jiřího Tůmy a zástupce zřizovatele školy, statutárního náměstka hejtmanky Středočeského kraje Pavla Pavlíka, již měli maturanti tříd 4. A a 4. C připravený bohatý program, jenž zahájili krásnými tanečními nástupy.

Choreografii pro 4. A připravila a nacvičila její třídní učitelka Martina Mlýnková, jež se nástupu i aktivně účastnila, a Veronika Bělková, rovněž vyučující na OA Vlašim, připravila choreografii pro 4. C, do níž byla zapojena i třídní učitelka Kateřina Nováková.

A protože tématem plesu byl 'Western', tak tomu byla přizpůsobena také výzdoba sálu, kterou již tradičně vkusně a nápaditě zrealizovali aranžéři Středního odborného učiliště stavebního Benešov. Každá třída sklidila za předvedení nástupu zasloužený aplaus a poté následovalo slavnostní šerpování žáků i vyučujících.

close Maturitní ples Obchodní akademie Vlašim v Kulturním domě Karlov v Benešově. Dívkám ze třídy 4. A to opravdu slušelo. info Zdroj: Petra Bernasová zoom_in Maturitní ples Obchodní akademie Vlašim v Kulturním domě Karlov v Benešově. Dívkám ze třídy 4. A to opravdu slušelo.

Pochopitelně nechyběl ani projev maturantů, slavnostní přípitek, ani takzvaný zlatý déšť, při kterém se sbíraly mince naházené na taneční parket. Před sólem pro pedagogický sbor a sólem pro rodiče maturantů jako první překvapení večera zazpívala maturantka třídy 4. C Tereza Karabellová.

K poslechu a tanci hrála skvělá kapela Galaxie se zpěvačkou Kateřinou Keharovou, která je rovněž absolventkou vlašimské OA. Tato hudební skupina je velmi oblíbená zejména u mladých posluchačů, a tak nebylo divu, že byl taneční parket neustále plný.

Po veselém oslavování následovala půlnoční překvapení každé maturitní třídy a jak jinak než také s originálně pojatou westernovou tematikou. I zde jsme mohli vidět obě třídní učitelky. Po těchto vstupech se opět přihlásila kapela Galaxie, která pak hrála a zpívala až do dvou hodin.