Poté, co zhlédli a poslechli si program na pódiu, statečně absolvovali výšlap na horu Blaník. Nebyli v tom ovšem sami. Kromě pejska Gumpa se na Blaník vydali také herci filmu Gump: Vica Kerekeš, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. V čele průvodu dodávali energii ostatním pochodujícím. Po náročném výšlapu se ještě s těmi, kdo projevili zájem, ochotně vyfotili nebo jim podepsali knihy o Gumpovi.

| Video: Youtube

„Jsem úplně nadšený z lidí, kteří sem dnes přišli,“ neskrýval radost nad rekordním počtem skvělých komparzistů režisér filmu F. A. Brabec. „Tak disciplinovaný komparz lidí a psů - to je snad sen každého režiséra! Moc chválím jejich vytrvalost i dobrou náladu, kterou si i v tomhle horku zachovali,“ dodal.

Pochvalu si zaslouží také místní dobrovolní hasiči, kteří kropili cestu na Blaník, aby pejsky během výšlapu nepálily tlapky a snížila se teplota cesty. O vodu a občerstvení pro psy se postaralo Super zoo, o výbornou náladu po výšlapu akustický koncert Olgy Lounové.

| Video: Youtube

V rámci programu, který ve spolupráci s produkcí filmu připravilo rádio Blaník a zazpíval v něm i Richard Krajčo, se přítomní dozvěděli výslednou částku z prodeje malovaných kamínků s motivy Gumpa. Částka činí 510 tisíc korun a bude rozdělena 25 organizacím, které pomáhají týraným nebo opuštěným psům.