První sportovní událostí, na které s kolegy z Polska, Slovenska a Rumunska myšlenku rozvineme, budou už 21. Týnecké tandemy, které se uskuteční v sobotu 15. června od 9 hodin s předpokládaným koncem v 16 hodin v tělocvičně II. ZŠ Týnec nad Sázavou.

Tato zábavná gymnastická soutěž pro páry gymnastů všech věkových kategorií, od předškolních dětí až po dospělé, se bude konat ve školní tělocvičně v Týnci nad Sázavou a má již 21letou tradici. Tandemy zahrnují dvě disciplíny – prostná a lavičku/kladinu. Akce je koncipována tak, aby se účastníci na konci soutěžní sezóny především pobavili a gymnastiku si užili v přátelské atmosféře.

Soutěže, kterou pořádá gymnastický oddíl TJ Týnec nad Sázavou, se tradičně účastní kolem 120 párů nejen ze Středočeského kraje. Partnerem soutěže je Městský úřad Týnce nad Sázavou ve spolupráci s projektem „Zdravé město Týnec“. Dalšími podporovateli jsou rodiče dětí a Středočeská Krajská asociace sportu pro všechny.

Kromě toho je pro členy mezinárodního týmu, především však pro mladé dobrovolníky ve věku zhruba od 18 do 30 let, připraven vzdělávací workshop v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi.

Týnec nad Sázavou, malé historické město ve středních Čechách, se rozkládá na obou březích řeky Sázavy. Dominantu tvoří historická rotunda z 11. století a hranolová věž ze 13. století s letní kolonií netopýrů. Město nabízí různé aktivity spojené se zdravým životním stylem a ekologií a pořádá mnoho kulturních akcí. Okolo města vede oblíbená naučná stezka. Město je také součástí dolního Posázaví vyhledávaného, mimo jiné, i vodáky.

Město Vlašim je nazýváno srdcem Podblanicka, má bohatou historii a řadu dochovaných památek. Za zhlédnutí stojí naučná stezka v zámeckém parku o 16 zastaveních, kterou vybudoval místní Český svaz ochránců přírody. Návštěvníci se tak mají možnost seznámit s historií či faunou a flórou. Naproti parku se nachází areál ČSOP Vlašim s malou parazoo, kde pečují o handicapované živočichy, a Ekocentrem, které nabízí velký výběr nejrůznějších vzdělávacích ekoprogramů.

Přijďte i vy podpořit odvážné gymnastické týmy a ekologicky udržitelné sportovní aktivity!

Ekologicky udržitelný sport pro všechny“ (EnvInSport) zvyšuje povědomí o přínosech udržitelného rozvoje ve sportu pro všechny. Jeho cílem je ekologicky udržitelný přístup v aktivitách Sport For All. Spolufinancováno Erasmus+ Sport. https://www.envinsport.eu

O České asociaci Sport pro všechny: Česká asociace Sport pro všechny je organizace zaměřená na podporu rekreačního sportu a aktivního životního stylu pro všechny věkové skupiny. S důrazem na zdravý a aktivní životní styl nabízí širokou škálu sportovních aktivit přístupných pro všechny. https://www.caspv.cz/