Akutní leukémie jí byla zjištěna jen pár dní předtím, v úterý 30. ledna, kdy skončila s banálním zánětem močových cest v nemocnici, následně byla s diagnózou leukémie převezena do Prahy. I přes veškerou snahu lékařů boj prohrála.

Smuteční oznámení: Lucie Loudová.Smuteční oznámení: Lucie Loudová.Zdroj: Pohřební služba Jeřábek

Její přátelé se rozhodli založit na platformě Donio.cz dobročinnou sbírku s cílovou částkou 1,6 milionu korun. Veřejnost tak může pomoci tatínkovi Michalu Čejkovi a jeho dvěma dcerám - sedmileté Emičce a dvouapůlroční Adince - v této těžké době, kdy jim nemoc vzala snoubenku a maminku.

„Lucka byla člověk, který nezkazil žádnou srandu, věčně usměvavá a plná energie. Nejvíce milovala strávený čas s rodinou. Mezi její koníčky patřily vycházky se psem, knihy, kino a fotbal, fandila pražské Slavii. Kolem sebe rozdávala lásku, radost a pomoc. Navždy nám zůstanou krásné vzpomínky a ty nám všem musí pomoc k překonání smutku,“ zavzpomínala zakladatelka finanční sbírky Šárka Caklová. Přispět lze ZDE.

Ondřej, který zemřel na rakovinu žaludku, po sobě zanechal dvě malé děti
Tato zákeřná forma rakoviny se stěží pozná. Táta od dětí na ni zemřel za pár dní

Peníze holčičkám maminku nevrátí, ale pomůžou tatínkovi v jeho nové roli samoživitele snížit hypotéku na jejich vysněném bytě. Pomůžou s dalšími životními náklady spojené s dětmi - kroužky, koníčky a vzdělání. Cílem je dodat odvahu tatínkovi překonat tyto těžké začátky, kdy k němu a holčičkám byl osud velice krutý.