Mikulášský víkend bude plný vzrušujících aktivit pro skoro padesát dětí ze čtyř různých dětských domovů. Na programu bude tvoření věnců, venkovní aktivity a i návštěva samotného Mikuláše. Letos by měli dorazit také zástupci Moderní sebeobrany. Děti si tak budou moct vyzkoušet postavit se násilí a obtěžování a hájit si vlastní hranice.

| Video: Youtube

Víkend může být realizován díky získaným financím během globálního dárcovského hnutí Giving Tuesday, který letos připadl na úterý 28. listopadu. Světový den štědrosti a dobrých skutků se slaví od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro.

Dobré víly od roku 2015 pomáhají dětem z patnácti dětských domovů. Potkávají se s nimi každý týden, a tak už znají příběh každého z nich. Znají jejich záliby, radosti i trápení. Dávají jim svůj čas, lásku a pozornost, které potřebují daleko víc než hromady hraček.

close Dobré víly. info Zdroj: se svolením spolku Dobré víly dětem zoom_in Dobré víly.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták