Svoji osobní zkušenost na běžném pracovišti, tedy mimo chráněný trh práce, přišla sdílet paní Chlistovská. „Neměla jsem práci a rozhodla se, že s tím musím něco udělat. Organizace Rytmus mi pomohla najít nynějšího zaměstnavatele DB Schenker. Jsem tam spokojená, dalo by se říct úplně se vším. Dali mi prostor, abych ukázala, co ve mně je,“ řekla.

Člen správní rady obecně prospěšné společnosti Rytmus Střední Čechy Pavel Goby poděkoval partnerům - hejtmance Středočeského kraje Petře Peckové a městu Benešov. Patronkou se stala místopředsedkyně Parlamentu ČR Olga Richterová, záštitu převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky.

K ocenění firem, které vycházejí vstříc svým zaměstnancům, se připojil také místostarosta města Benešov Jakub Hostek. Zároveň připomněl dlouholetou činnost organizace Rytmus Střední Čechy v aktivním začleňování osob s různým typem zdravotního znevýhodnění do běžného života.

Aktuální informace pro firmy přinesl expert na ESG reporting Dan Heuer. Zdůraznil, že právě sociální oblast patří mezi tři základní složky strategie ESG, díky níž lze posuzovat a číslem vyjádřit udržitelnost společnosti.

Ilustrační foto.
Jedním neúspěchem nic nekončí aneb Evy cesta při hledání zaměstnání

Celkové pořadí firem určila odborná porota složená ze tří zástupců specializujících se na podporované zaměstnávání. Vítězem soutěže se stala společnost V-systém elektro, která se zaměřuje na moderní technologie a materiály pro úsporné bydlení.

„Naše spolupráce trvá již čtvrtým rokem a jsme z obou stran všichni spokojení. Jak klientka Lenka, což je asi základní, tak i my, protože Rytmus nám poskytuje podporu, jakou potřebujeme. Lenka do našeho týmu zapadla opravdu dobře, hlavně díky své pozitivní a optimistické náladě,“ uvedla Alena Vekrbauerová z oddělení marketingu.

Druhé místo získalo město Bystřice. „V první řadě bych chtěl poděkovat paní knihovnici Janě Kramperové. Díky ní můžeme přebírat ocenění. Má trpělivost, najde si čas a snaží se našeho klienta uvést do společnosti, uvést ho do zaměstnání,“ sdělil místostarosta Daniel Štěpánek.

Třetí příčku obdržela logistická společnost DB Schenker. Cenu převzala manažerka Jana Bendlová. „Jsme velká firma, které se pomáhá snáze, a proto tady asi stojím. Ale vážíme si moc vás všech a díky, že jste tady, že se zajímáte a že pomáháte,“ uvedla.

Z oslavy Dne dětí ve společnosti Vetos group v Benešově.
Obrazem: Klaun Venda pobavil svou návštěvou vetosácké 'děti' a firemní partnery

O 4. až 10. místo se podělily tyto subjekty: Kemper, Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, obec Úmonín, Restaurace Na Mlíkárně, Ruah, Senior centrum Kolín a Vodohospodářská společnost Benešov.

Mezi další navržené firmy se zařadily: Benea, Bohemia Dokument Logistik, Hostinec u Hlaváčků, Kaufland ČR, PK, První novinová společnost, Rodinná cukrárna ve Vlašimi, Technické služby Kutná Hora a TollNet.

„Všem patří velký respekt za odvahu hledat cesty a nabídnout stejnou šanci uplatnit se i lidem se zdravotním postižením. Příklady fungující praxe jsou nejlepší motivací pro ostatní zaměstnavatele. Ctiradovi Sedláčkovi děkujeme za příjemný hudební doprovod a Jiřímu Sternbergovi za reprezentativní prostory,“ uzavřela ředitelka Rytmusu Střední Čechy Pavla Fleischhansová.

Práce patří k životu
Také vám není situace lidí se zdravotním postižením lhostejná? Přemýšlíte, jak byste se mohli zapojit? Aktuálně běží na platformě Darujme.cz kampaň s názvem Práce patří k životu, kde můžete přispět na rozvoj podporovaného zaměstnávání.