Závodům předcházelo několik dnů usilovné práce členů místní organizace Českého rybářského svazu Kladruby, kteří po zimě upravili celý revír, zajistili ceny a poháry pro vítěze a připravili občerstvení.

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů svazu, kteří měřili ulovené ryby, dohlíželi na regulérní průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům.

Výkyvy počasí a nelichotivá předpověď na sobotu 4. května s největší pravděpodobností ovlivnily množství závodníků ve startovním poli, kterých se účastnilo jenom 28.

Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků pořadatelům započalo sčítání ulovených ryb a tvorba výsledkové listiny. Před čtvrtou hodinou odpolední již bylo jasno a organizátoři závodu započali s vyhlášením výsledků.

Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole a aktivní členka naší organizace Gabriela Tauberová. Největší rybu, 58 centimetrů dlouhého kapra, zdolal Josef Kakos, který počtem ryb předčil Jitku Zrnovou. Ta zdolala kapra stejné velikosti.

Vítězem jarních závodů se stal Martin Havlíček ze Zbirohu, dlouholetý kamarád a asistent Honzy Seidla, který nachytal 24 ryb v celkové délce 685 centimetrů. Stříbrnou medaili si odnesla kladrubačka Gábina Tauberová a třetí místo obsadila také žena, divišovská Kateřina Solnařová.

Následovala volná zábava do pozdních večerních hodin. Organizátoři děkují všem sponzorům.