Všechny děti - i ty bez masek - dostaly na startu od hodných čarodějnic svítící náramek a bonbony. Než se zaregistrovaly všechny masky, mohly si děti vyzkoušet, zda se trefí čarodějnici do kotle s čarodějným lektvarem. Za to samozřejmě dostaly sladkou odměnu.

Po registraci vyrazil průvod za hlavní čarodějnicí přes centrum Benešova na „Klášterku“. Je to vždy moc hezký pohled na dlouhý průvod osvětlený lampiony a světýlky. Na konci všechny čekalo slavnostní vyhlášení deseti nejhezčích a zároveň nejoriginálnějších masek. Každým rokem je čím dál tím těžší vybrat jen deset masek, tak jich bylo letos dokonce třicet osm.

Na prvním místě se umístily podzimní královny, na druhém popcorn ze Cinema City a malá čarodějnice s kočičkou. Na třetím místě bylo hasičské autíčko a ohýnek, kdy měl hasič dokonce hadici a tou ohýnek hasil. Na čtvrtém místě byly dvě velké dýně a malá svítící dýnička.

O páté místo se dělila princezna Elza, strašák, vězeň s doktorem a pytel brambor s duchem, na šestém perníková chaloupka s čarodějnicí a kočičkou. Na sedmém svítící pavoučnice a pastička na myši s myškou, na osmém jeptišky a bílá paní. Na devátém havajské tanečnice, dvojhlavý duch s čarodějem a Spangebob s jednorožcem. A o desáté místo se dělily dvě rodiny a to strašidelná rodinka a zombie sestřičky.

Všechny vyhlášené masky dostaly hezké odměny, z kterých měly velkou radost. Pak následoval ohňostroj s úžasným ohnivým vodopádem. Ohňostroj doprovázela podmanivá hudba, která ještě víc umocnila zážitek z něj. Po jeho skončení se ozval hlasitý potlesk a všichni se pak pomalu začali rozcházet domů.

Blanka Škorpová