V září se začalo naplno zkoušet a na řadu přišla také tvorba kulis či šití kostýmů. V kulisových malbách již tradičně lze rozpoznat rukopis štětců Jana Koptiše, umělkyň paní Žaloudkové a paní Opičkové a ostatních vespolek.

Řemeslně zdatní členové souboru vymysleli a zhotovili již tolik potřebnou novou kulisovou konstrukci. Ta původní již dosluhovala a byla velmi náročná na jakékoli rozložení a znovu stavění. Michal Jirec a Lukáš Franta se zavřeli v dílně a vyrobili konstrukci na míru, o níž již dva roky rozmýšleli a snili. „Kulisy jsou základem divadla a zánovní kulisová konstrukce je skladnější a umožní nám snáze naši scénu stěhovat za diváky do jiných měst a v budoucnu i na divadelní festivaly a soutěže,“ pochvalují si kolegové.

Kostýmy pro soubor navrhla a ušila kastelánka hradu Orlík, s níž se část našeho ansámblu zná z lukostřeleckých závodů. Dosud nám paní kastelánka neprozradila, zda šila naše kostýmy při svitu slunce, svíčky či měsíce, ale jedno víme jistě, šila je poctivě. Naše kostýmy přetrvaly každou zkoušku a věříme, že nám vydrží déle než naše paměť bude sloužit. V rámci této spolupráce jsme na oplátku přislíbili, že v létě odehrajeme vystoupení na hradu Orlík nad Humpolcem.

S nápadem doplnit představení z části i živou hudbou přišel Richard Svoboda. Zvukař divadla, multiinstrumentalista a student střední školy, který se tohoto úkolu osobně zhostí.

Kdo v historických rolích vystoupí?

Josef Tomeš se ujme role vládce Přemysla a Iva Jirovcová se vžije do vdavekchtivé věštící Vlasty. Michal Jirec zapěje staroslovanskou popmusic jako božský Lumír. Martina Sailerová překvapí ve špionské dvojroli Častava/Vojen. Lukáš Franta ztvární společně s Danou Pyszkovou zamilovanou dvojici Ctirada a Šárky.

A dále pak Jan Koptiš vystoupí v roli kancovoda Bivoje, přičemž jeho družku Kazi, zahraje Jeanetta Pechová. Za zmínku jistě stojí, že se po uspořádání prosincového castingu soubor rozrostl o další členy. Nový votický herecký talent Kristýna Havlíčková a zkušená divadelnice Andrea Stránská se budou v jednotlivých vystoupeních alternovat v roli němého vynálezce Okova.

V naší snaze nabídnout divákům co možná nejvěrohodnější zážitek a vydolovat ze sebe herecky to nejlepší, nás i nadále odborně a především lidsky a srdcem podporuje a motivuje naše režisérka Běla Tesaříková.

Kam se lze na vystoupení přijít podívat?

Ve votickém kině se představení uskuteční v pátek 10. února i o den později. Těšit se můžete i na to, že před představením bude otevřena kavárna Klára Café, a to dokonce i během krátké přestávky.

Volné vstupenky na páteční a sobotní vystoupení již bohužel nejsou k dispozici. Představení v pátek bylo vyprodáno během tří dnů a sobotní posléze také.

Naše diváky věříme potěší, že pro votické obecenstvo přidáme ještě další představení. O jehož termínu vás budeme rádi v brzké době informovat. Aktuální informace o našich představeních, termínech a místech vystoupení naleznete na našem facebookovém a instagramovém účtu.

Dále pak chystáme vystoupení v restauraci U Komína v Olbramovicích, a to v neděli 26. února. Vstupenky na představení je vhodné rezervovat telefonicky u Martiny Sailerové na telefonu 775 99 42 01.

Děkujeme Městu Votice za podporu. Poděkování vyslovujeme též všem našim skvělým sponzorům, které uvádíme na našich webových stránkách: www.divadlovotice.cz.

Rádi bychom vyjádřili velký vděk našim divákům a spoluobčanům za zpětnou vazbu, které se nám dostává i tím, že chodíte na naše vystoupení. Nesmírně si toho ceníme a bude nám ctí na domovské scéně pro vás opět hrát. V duchu Dívčí války brzy na viděnou. Perun s vámi přátelé! Těšíme se na vás!

Dana Pyszková