A jak tento týden proběhl? První dva dny dětem propršely, ale deště se vůbec nezalekly. Vrhly se na tvoření a zábavné hry. Malovaly na batůžky, tvořily papírová zvířátka, malovaly kytičky. S nadšením si zasoutěžily a hádaly pohádky. Vyrazily také na výlet a to autobusem do Soběhrd do Farmaparku a i když pršelo, tak si krásně užily vnitřní prostory plné klouzaček, nápaditých prolézaček a interaktivních her.

Zbývající dny vyrážely na další pěkná místa na Benešovsku. Na dětská a sportovní hřiště, kde si hrály, na hřiště u zimního stadionu, kde běhaly a závodily na atletickém oválu. Ekovláčkem se vydaly do Konopiště, kde se dozvěděly plno zajímavostí o lesních zvířátkách, autobusem na Kožlí, kde si opekly buřtíky na ohýnku a prozkoumaly místní potok.

Samozřejmě v tyto dny i tvořily. Mimo jiné modelovaly z keramické hmoty a poslední den si výrobky z ní krásně namalovaly.
Na výletech soutěžily v pohybových hrách a v naučných kvízech.

Ale nejnapínavější byl poslední den, kdy hledaly ukrytý poklad, ke kterému je vedly skryté indicie a plnění úkolů. A co myslíte, našly ho? Samozřejmě, že ano. Na vysokém kopci a čekal je poklad plný zlatých mincí, k velké radosti dětí byly samozřejmě čokoládové.

Blanka Škorpová