Aktéři se s úsměvy na tvářích pustili do plánování a zkoušení scén, aby jejich vystoupení bylo co nejpovedenější. Došlo i na vymýšlení a přípravu hudebního videoklipu s tematikou ikonického filmu Lovci duchů.

V průběhu divadelního tábora nechybělo ani bohaté stravování a skvělé obědy ve školní jídelně. A dokonce ani absence elektrického proudu dětem nezkazila náladu. S chutí zvládly první den i bez moderních technologií.

Úterý se stalo symbolem plné kreativity a radosti. Jeviště bylo obklopeno příjemným stínem, který se ukázal jako ideální místo pro hudebně-pohybový workshop s talentovanou Terezou Macháčkovou. Všichni tančili, hráli na hudební nástroje a objevovali nové způsoby, jak vyjádřit emoce skrze hudbu.

Středa patřila uměleckým aktivitám. Arteterapie a automatické kresby byly nádhernou cestou, jak se vyjádřit a prozkoumat vlastní kreativitu. Večer následovalo vzrušující dobrodružství - přespávačka v prostorách divadla U Jelena. To ožilo nespočtem scének, došlo na strašidelnou bojovku, veselé karaoke a diskotéku. Nechyběla ani do poslední minuty uchvacující filmová pohádka.

Aby se účastníci tábora neomezili pouze na jeviště, vyrazili ve čtvrtek na návštěvu stadionu v Bystřici, kde si zasportovali.

Pátek započal dopoledními zkouškami na závěrečné představení, které následně ukončilo náročnou pětidenní práci všech táborníků a vedoucích. V 16 hodin s nadšením přivítali podporovatele, aby zakončili divadelní tábor nádherným představením Šípková Růženka a následným premiérovým promítáním videoklipu Lovci duchů.

Taktéž došlo na radostné oznámení, že od nového školního roku vznikne divadelní dramatický kroužek pro talentované herce a herečky. Vítán bude každý, kdo má zájem o svět divadla a chce rozvíjet své herecké dovednosti.

Poděkování patří dětem, rodičům a všem, kdo se na příměstském divadelním táboře podíleli. Bylo to nezapomenutelných pět dní plných umění, přátelství a zábavy. Pokračování bude zase za rok.

Radek Sedlmaier